Jelenlegi hely

Ne használj fültisztító pálcikát és eldobható borotvát!

"15 nap - 15 lépés" Minitréning a műanyagmentes életért!

10. lépés: Ne használj fültisztító pálcikát és eldobható borotvát!

Nézzünk körül kicsit a fürdőszobában: a reggeli vagy esti rutin közben végig sem gondoljuk, hogy miből készült és hol végzi a fültisztító pálcika, az eldobható borotva, a sminklemosás után a vattakorong.

A statisztikai adatok szerint évente 13,2 milliárd fültisztítót dobnak ki csak Angliában! Skócia partjainál a tengerparton talált szemét 60%-át a fültisztító pálcikák teszik ki. Szinte hihetetlennek tűnő adatok.

Hogy miért hibás ennyire a szennyezésben ez a 8 cm-es pálcika?

  • Feldolgozása nagyon problémás, mivel több anyagból készül egyszerre, és azokat szinte lehetetlen gördülékenyen szétválasztani egymástól.
  • Az egyik legelterjedtebb hulladék, mely gyakran nem is a szemétben, hanem a wc-ben köt ki.
A fültisztító pálcika használatának megítélése sem egyértelműen pozitív: inkább beljebb toljuk vele a fülben a faggyúmirigyek váladékát, sőt, megsérthetjük akár a dobhártyát is. A sérülés következménye lehet fertőzés, szédülés, fülcsengés akár halláskárosodás is. Amerikában naponta több mint 30 gyerek kerül kórházba a fültisztító pálcika helytelen használata miatt kialakult sérülések miatt.

Alternatívája lehet

  • a vékony törölköző vagy pelenka az ujjunkra csavarva;
  • esetleg a papírból készült;
  • a bambuszból és pamutból készült is biológiailag teljesen lebomló; Ez utóbbiból egy doboznyi, 100 db-os kiszerelés 700.- Ft
  • vagy csak egyszerűen zuhányzás közben mossuk meg a fülünket az ujjunkkal.

A borotva nem csak a férfiaké

Hogy ne legyen ez a fürdőszobai műanyagok lecserélésével foglalkozó bejegyzés csak női témájú – bár néha mi is érintettek vagyunk benne, eldobható műanyag borotvák helyett használjunk hagyományos fém borotvát cserélhető borotvapengékkel.

Örök kérdés a borotválkozással kapcsolatban, hogy mi a tökéletes eszköz hozzá?

Van, aki az eldobhatóakat kedveli, van aki a hagyományos, cserélhető pengés megoldásokra, van aki pedig az elektromos borotvákra esküszik. Nagyjából ugyanazokat a penge megoldásokat megtalálhatod mindkét kivitelben.

Az eldobható borotvák ellen szól, a magas környezetszennyező faktor mellett, hogy hosszú távon drágábbá válhat a cserélhető fejes borotvánál. Annak ellenére, hogy magasabb a kezdeti beruházás, amikor a nyéllel együtt megveszed az induló szettet. Ezek a pengék megfelelő körültekintéssel (csomagold kis papírba például) szintén szelektálhatóak.

Kevesen használják már, pedig igazi rituálé a borotválkozás egy borotvakéssel! Nem lehet csak úgy pár perc alatt letudni, mint a modern biztonsági borotvákkal, cserében viszont a borotvakés biztosítja a legjobb eredményt, és igazi élménnyé teszi a borotválkozást.

Arctisztítás, smink és a kis vattapamacs…

A vattapamacs vagy korong egy mesterségesen előállított, pamutot is tartalmazó textil; természetben megtalálható cellulózból vegyi eljárással készített termék, tehát természetes alapú vegyi szál!

A viszkózszálakból álló vattapamacs kiváltására alkalmas textilkorong, a mosható arctisztító párna, amit az ügyesebbek maguknak meg is varrhatnak vagy horgolhatnak.

Arctisztításhoz és sminklemosáshoz is használhatsz mosható arctisztító párnát. Csepegtess egy kevés szőlőmag-, jojoba- vagy mandulaolajat az arctisztító párnára, majd tisztítsd meg vele az arcodat, töröld le a sminkedet. A párnákat közvetlenül a használat után kézzel, de a ruhákkal együtt is kimoshatod a mosógépben. Érdemes a funkciók szerint külön korongokat használni: arclemosó, körömlakk lemosásához, bőrradír lemosáshoz, sminklemosáshoz... mindenki a rutinjához igazítva beoszthatja magának. Apróság, de fontos, mert például a körömlakk nem mosható ki belőle. Egy 14 darabos arctisztító-sminklemosó párnacsomag, táskával. 3500.- Ft

 

Forrás: http://igenyesferfi.hu; elobolygonk.hu; hulladekmentes.hu; pecsma.hu; képek: pixabay.com; Debrecenimami, gratefulprayerthankfulheart.com

 

15 nap alatt 15 lépésben a műanyagmentes élet felé. Mi ez?

9. lépés: Cseréld le a műanyag fogkefédet fára!

És ők azok, akik segíthetnek Neked:

IDE KERÜLHET A TE BEMUTATKOZÁSOD!

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére