Jelenlegi hely

Vásárfiát ajándékba, karácsonyra!

Az ajándékkeresést nem lehet túl korán kezdeni! Ezeken a novemberi debreceni vásárokon tuti találsz különlegességeket!

A novemberi debreceni vásári alkalmak különleges ajándékvásárlási lehetőségek. A családi kassza és a logisztika szempontjából is jobb, ha több időt hagyunk magunknak kitalálni, milyen egyedi ötletekkel lephetjük meg családunkat, barátainkat. Még akad idő megrendeli egy-egy személyre szabott ajándékot is.

Márton napi népművészeti vásár és mesterségbemutató

Ugyan nem adventi, de tagadhatatlanul egyedi termékeket találsz november 15-én 13:00-18:00 óra között a DEMKI Tímárházban (Nagy Gál István u. 6.) a Népi Kézműves Alkotóházban. Kézműves foglalkozások, szővő, bőrös bemutatók, újbor kóstoló és hortobágyi slambuc néptáncos és népzenei bemutatókkal.

Az utolsó régiségvásárok idén

A Nagyerdei Stadion parkolójában már csak 2 alkalom várja a kincsvadászokat. Nem kell profi antikváriusnak lenni ahhoz, hogy egy-egy apró régi tárggyal lepjük meg a nosztalgia iránt rajongókat. 

Debreceni Régiségvásár időpontjai: 2025. november 23. és december 14., vasárnap.

Gasztroajándékok helyi termelőktől

Szörpök, lekvárok, mézek, sajtok, tészták, chilik, szárított gombák, hidegen sajtolt olaj, berkenyelé, homoktövis, teljes kiőrlésű liszt … a minőséget és a hasát mindenki szereti. Jó ajándékötletek pedagógusoknak, ismerősöknek is, de a karácsonyi, vendégváró asztalt is vonzóvá teszik.

Leány utcai Egyháztáji vásár

Minden hónap harmadik szombatján várja a látogatókat. A legközelebbi vásár november 15-én, szombaton reggel 8 órakor nyit a Leány utca 2-4. szám alatt.

Kerekestelepi Egyháztáji Vásár

Minden hónap negyedik szombatján tartják a Somlyai utcai közösségi téren a Debrecen-Kerekestelepi Református Egyházközség játszóterén. A következő időpont: 2025.11.22., vásárnyitás 8:00 órakor, 11:30-ig tart.

Liget téri forgatag

Minden hónap első szombatján a csapókerti Liget téri bisztró mellett várják az árusok a látogatókat! Természetesen az idei utolsó, mely Mikulás napjára esik, nem maradhat meglepetések nélkül.

A következő időpont: 2025.12.06., időtartam: 8:00 -12:00 óra

Személyre szabott dizájn

Ékszerek, selyemsálak, horgolt és szőtt alkotások, táskák, dísztárgyak, csokoládék, mézek, fűszerolajak, krémek, gyertyák, szappanok, minden amivel a lélek és a test kényeztethető! Alkotás és élmény, ez nem csak egy szimpla vásár.

Csak Design Vásár  november 15-én, szombaton 11.00 – 18.00 óra között várja a a Méliusz Központi Könyvtárában az érdeklődőket.

Adventi vásárok

Kerekestelepi adventi vásár

December 29-én, szombaton 9 órától zenei előadások, gyermekműsor, triál bemutató, kézműves termékek vására, forró tea és forralt bor várja a látogatókat a Kerekestelepi Református Egyházközség és a DEMKI szervezésében.

Hamarosan kezdődik az ország egyik legnagyobb és legszebb adventi vására Debrecen főterén

Nem túlzás azt mondani a debreceni adventi vásárra hogy az ország egyik legnagyobb, legszebb és legattraktívabb vására. Idén, 2025-ben november 28-án, pénteken nyitja meg kapuit a Debreceni Adventi Vásár.

A Kossuth téren 17 órakor kezdődik az első ünnepi koncert, de reggel 9-kor már nyit a Meseváros a Dósa nádor téren, és kinyit a Régi Városháza udvara is, mely Adventi Csend- Fény és zeneélmény címmel segíti a ráhangolódást karácsony ünnepére.

A vásár ideje alatt, december 23-ig színes programok, koncertek, előadások, korcsolyapálya, kisvonatozás, fantasztikus díszkivilágítás várja a látogatókat. Idén először különleges Jégvirágkarneváli program és reméljük vele új hagyomány indul.

Adventi Kreatív Market Hajdúszoboszlón

November 30-án és December 14-én13:00–19:00 óra között a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtárban (Hajdúszoboszló, Szilfákalja u. 2.)

Helyi alkotók és kézművesek fa termékek, ezüst és tűzzománc ékszerek, Méhészeti és Apiterápiás termékek, kézzel készült csokoládék, egyedi kézműves díszek. Mindez meghitt adventi zene, illatos forró italok melletti ünnepi hangulatban.

ADL - Debrecenimami

Forrás: a rendezvénnyek Facebook oldalai

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére