Jelenlegi hely

XXIII. Nemzetközi Betlehemes Találkozó

A XXIII. Nemzetközi Betlehemes Találkozó, a Debreceni Advent hétvégi programjai, az Adventi városrészi családi programok, valamint a „Szívünkből szól” c. jótékonysági karácsonyváró délután volt a témája annak a sajtótájékoztatónak, amelyet december 10-én a Debreceni Művelődési Központban (Kossuth u. 1.) tartottak.

„Az advent különleges időszak a családok életében, hiszen ez a befelé figyelés, az elcsendesülés ideje” – mondta köszöntőjében Somogyi Béla, Debrecen alpolgármestere. A városi intézmények sok intenzív programot kínálnak. Közülük kiemelkedik a Debreceni Művelődési Központ szervezésében megvalósuló XXIII. Nemzetközi Betlehemes Találkozó.     

Tóth Ernő, a Főnix Rendezvényszervező Nonprofit Kft. ügyvezető-helyettese kiemelte, hogy az egyházak, a civil szervezetek is sokféle programmal készülnek az ünnep előtt. A főtéren bensőséges hangulatú vásár várja az érdeklődőket. December 13-án, pénteken, Luca napján nyilvános boszorkány patkolás lesz helyi kovácsmester irányításával. Ugyanezen a napon (december 13-.-án) 17 órakor ünnepélyesen megnyílik a XXIII. Nemzetközi Betlehemes Találkozó. December 14-én, szombaton 19 órától a Kölcsey Központban a nagysikerű Virgina State University Gospel Chorale ad koncertet. December 15-én, vasárnap egyházi és városi vezetők közreműködésével meggyújtjuk az adventi koszorú harmadik gyertyáját, majd 18 órától a Kölcsey Központban „Örvendj világ” címmel ismét egy Gospel koncertnek lehetnek a részesei az érdeklődők, amelyen a Debreceni Pásztorkör Gyülekezeteinek kórusa és zenekara, valamint a Szent Efrém Általános Iskola Gyermekkara lép fel.

„A Nemzetközi Betlehemes Találkozók 2006 óta Debrecenhez kötődnek. Korábban Budapest és Kecskemét adott otthont a rangos seregszemlének. Az elmúlt 22 esztendőben 183 település kapcsolódott be az eseményekbe, ami azt jelenti, hogy több mint 300 ezer Kárpát-medencei lakos magyarságtudata erősödött általa” – fejtette ki Szőnyi Sándorné, a Debreceni Művelődési Központ szakmai igazgatóhelyettese. A találkozó küldetése az identitástudat erősítése, a hagyományőrzés, a továbbörökítés. Megkezdődött a betlehemezés szokáshagyományának, illetve a debreceni Nemzetközi Betlehemes Találkozónak, mint a hagyományátadás és megőrzés jó gyakorlatának a Szellemi Kulturális Örökség nemzeti regiszterébe való jelölési folyamata. „A december 13-15. között zajló betlehemes találkozót idén meghívásos alapon szerveztük. 24 csoportot, több mint 300 résztvevőt látunk vendégül a Felvidékről, Kárpátaljáról, a Partiumból, Székelyföldről, a Vajdaságból és Magyarország több pontjáról. December 13-án, a Kossuth téri ünnepélyes megnyitót követően a Belvárosi Közösségi Házban 18 órától a két évtized találkozóinak válogatott fotóanyagából nyílik kiállítás. Másnap, december 14-én, 9 órától a betlehemes csoportok bemutatóinak lehetnek részesei az érdeklődők, közben szakemberek részvételével a betlehemestalálkozóSzellemi Kulturális Örökség nemzeti jegyzékébe történő jelölésének alapvető kérdéseiről folyik majd tanácskozás. Ezzel egy időben zajlanak a Debreceni Művelődési Központ szervezésében megvalósuló adventi városrészi családi programok, ahová a betlehemesek szintén elviszik a születés örömhírét. Idén első ízben a betlehemes csoportok a Nemzeti Színházban és a Hagyományok Háza közreműködésével több budapesti helyszínen is bemutatják játékukat.

December 21-22-én a Régi Városháza emeletén újra megszervezzük a Nyitott Városháza elnevezésű rendezvényünket, ahol kézműves vásárral és bemutatókkal kedveskedünk a látogatóknak. December 21-én, 15 órától „Szívünkből szól…” címmel a gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkedő gyermekeknek kínálunk adventi ajándékműsort a Belvárosi Közösségi Házban” - tájékozatott a részletekről a szakmai igazgatóhelyettes.

Verdó György, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Hajdú-Bihar Megyei Kirendeltségének igazgatója kiemelte, hogy a gyermekvédelemben foglalkozó szakemberek fontosnak tartják ezt a kezdeményezést. A megyében több mint 1600 gyermek, ebből 350 fő Debrecenben, gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkedik. Az igazgató azt is kifejtette, hogy az advent elsősorban családi ünnep, és ezeknek a gyerekeknek az ilyen, és ehhez hasonló rendezvényekkel a családias hangulatot igyekeznek pótolni.

Juhász Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának rendőr alezredese elmondta, hogy munkatársai is részt vesznek a jótékonysági programon. Mint mondta, ezek a gyerekek sajnos jobban ki vannak téve a különböző veszélyeknek, ezért nagyon fontos a fiatalkorú bűnözés megelőzése. A Szívünkből szól című jótékonysági délutánra 150 gyermeket várnak, amelyen lesz bűnmegelőzési és közlekedésbiztonsági bemutató is.

A szervezők kézműves játszóházzal és ajándékműsorokkal igyekeznek meghitté varázsolni az ünnepet a gyermekek számára.

Forrás: dmk

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Vashiány a gyereknél – tünetek, okok, megoldások

Vashiány a gyereknél – tünetek, okok, megoldások

A vas az egyik legfontosabb ásványi anyag, amely nélkül a szervezetünk nem tud megfelelően működni. Különösen a gyerekek esetében lényeges, hiszen a növekedéshez, a szellemi fejlődéshez és az immunrendszer működéséhez is elengedhetetlen. De honnan tudhatjuk, ha a gyermekünk vashiányos, és mit tehetünk ellene?
Készíts vajsört, kalandozz a középkori Angliában!

Készíts vajsört, kalandozz a középkori Angliában!

Lehet, hogy a vajsör már 500 éve létezik? Vajon amit Harry Potter és barátai isznak, ugyanaz lehet, mint a középkori? Nyomtasd ki a középkori stílusú receptünket és már mehet is a főzés!
Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére