Jelenlegi hely

Műjégpálya a Kossuth téren

Kósa Lajos polgármester december 12-én sajtótájékoztató keretében bejelentette hogy december 20-ig elkészül a Nagytemplom előtt a mobil műjégpálya.

Kósa Lajos polgármester december 12-én tartott sajtótájékoztatón elmondta: „Szokatlan mozgás van a Nagytemplom előtt, ami nem a templom felújításával van kapcsolatban, hanem azzal, hogy december huszadikára műjégpályát szeretnénk létrehozni itt. Így Debrecenben is a karácsonyi forgatag közepette lehet majd korcsolyázni. Szándékaink szerint február végéig szeretnénk ha maradna a műjégpálya, de ez még az egyházzal való egyeztetéstől függ.

Az alkalmi korcsolyapálya mellett épül még melegedő, és mellékhelységek. A jégpálya ingyenesen használható. A végleges helye a nagyerdei stadion északi kapujánál lesz – november végétől márciusig - de mivel még a stadion nincs készen, arra gondoltunk, felállítjuk itt a Nagytemplom előtt."

György Zoltán a DH-Szerviz ügyvezető igazgatója a sajtóeseményen kiemelte:
„A pálya mérete 30x25 méteres lesz, kerítéssel körbevett pályát képzeljünk el, mellette melegedő, kölcsönző és egyéb kiszolgáló helységek lesznek felépítveamíg az üzemel. A pálya reggel tíz órától este kilenc óráig üzemel majd.”
A jégen számos kulturális programot is láthatnak majd az érdeklődők.

Forrás: debrecen.hu

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére