Debrecen Önkormányzata és a Képviselőtestület határoza alapján sétálóövezetté teszik ideiglenesen a nyárra a Piac utca újabb szakaszát, a Kossuth és a Széchenyi utcák kereszteződésétől az Arany János utcáig - a Kistemplom és a régi Meki között - terjedő szakaszt. Július közepétől egészen augusztus végéig hétvégente, péntek estétől vasárnap estig tilos lesz a behajtás autóval.
Az 1-es villamosvonal belvárosi szakaszának felújítása miatt kezdődik csak július közepétől az új sétálóutca működése. A munkálatokat a DKV június végén kezdi és a tervek szerint júlus 12-ére végeznek. Addig villamospótló buszok közlekednek majd ezen a szakaszon.
Az új szakaszon már elkezdődött a virágágyások, zöldterületi szakaszok megújítása, közel 9 ezer növényt helyeznek ki.
ADL - Debrecenimami









