Jelenlegi hely

Tábor ötletek elfoglalt szülőknek, hogy hasznosan töltse idejét a gyermeked

Csak pár hét és itt a vakáció!!! A strandolás, a táborok, a kirándulások, a játék, a pihenés és a buli ideje a diákok legnagyobb örömére. Bár a szülők is tudják, hogy mit jelent a nyári szünet a gyerekeknek, az ő örömük nem olyan felhőtlen, hiszen meg kell oldaniuk a folyamatos gyerekfelügyeletet. Ebben nyújtanak hatalmas segítséget a különböző szervezésű nyári táborok. A kínálat színes, viszont jól meg kell válogatni, melyik táborra fizet be valaki. A tábor legyen hasznos, szórakoztató, érdekes, biztonságos, elérhető és persze ne túl drága! Nézzünk néhány ötletet 2022 nyarára!

Nyárindító táborok

A nyári szünet első két hetében nyugodtan tegyen félre minden iskolaszagú holmit a gyerek. Töltsön minél több időt a szabadban, játszon, töltődjön és lustálkodjon reggelenként. Töltse másként a mindennapokat, mint az iskola idején.

Lehetőség szerint olyan tábort válassz gyermekednek erre az időszakra, ahol a nap java részét a természetben töltheti és sokat mozoghat. Ilyen táborok az ökotáborok, Balaton parti táborok, kerékpáros táborok és az egyéb kalandtáborok. A lényeg: sokat mozogjon és szerezzen minél több gyakorlati “tudást”, amire az életben szüksége lesz, de a tanteremben nem oktatják.

Játszva tanulós táborok

Júliustól érdemes kicsit újra megtornáztatni a kölykök kobakját. Válassz ilyenkor olyan tábort, amely nagyobb hangsúlyt fektet a játékos tanulásra. Ezek ritkán ottalvós, bentlakásos táborok; inkább napközbeni (9-17 óra közötti) elfoglaltságot jelentenek a gyerekek számára, amíg a szülők is dolgoznak.

A tábor délelőttjei többnyire játékos tanulással telnek, amit közös ebéd követ. A délutánok szabadabbak, de közös programot kínálnak, általában ez a tiszta játék és a kis mozgolódás ideje. Korosztálytól függően pedig még a délutánokra is beleférhet egy kis játékos tanulás.

Mit tanuljon a gyerek a nyári táborban?

Mindenképpen olyat, ami érdekli és az iskolában kevés lehetőség van a megtanulására, vagy egyáltalán nincs. Ilyen lehet a programozás és a digitális írástudás más területei is!

Programozó táborba már az első osztály utáni nyáron beirattathatod gyermekedet. A gyerekek nagy érdeklődést mutatnak a digitális eszközök iránt. Ez nem csoda, hiszen színesek, hangosak, mozgalmasak ezek a kütyük, és az összes felnőtt azokat bújja egész nap. A mai gyerekek már ilyen “okos” világba születtek bele. Ha elzárjuk előlük ezeket az eszközöket, csak hátráltatni fogjuk őket.

Viszont, ha egy nyári tábor alkalmával megismerhetik azok értelmes, biztonságos és hasznos használatát valószínűbb, hogy gyakorlatias, találékony, az új dolgokra nyitott és mindig up-to-date felnőttekké válnak, akik előnyt faragnak és nem visszaélnek ezekkel a digitális vívmányokkal.

A programozó, illetve digitális ismereteket nyújtó táborokban a gyerekek lehetőséget kapnak, hogy végre büntetlenül laptopozzanak, tabletezzenek és gépezzenek. Viszont ilyenkor a tábor oktatói határozzák meg, hogy mi a kötelező “program” az adott eszközön:

  • Programozási ismeretek
  • Digitális írástudás fejlesztése
  • “Etikus hacker képzés”
  • Játékprogramkészítés
  • Minecraft
  • Roblox
  • Digitális alkotás

Mindez, természetesen, gyereknyelven és játékos formában. A gyerekeknek is segítség, hogy végre megtanulhatják a tábor alatt szakszerűen használni ezeket az eszközöket. Olyan dolgokat tanulhatnak, melyeknek eredményét a szüleiknek is büszkén bemutathatják, sőt a barátaik is el fogják ismerni őket értük.

Egész nyáron a gép előtt?

Nem egészen! A programozó, illetve digitális ismereteket oktató táborokban a foglalkozások valóban a gép előtt, tantermekben folynak (illetve van lehetőség online részvételre is). Viszont a napi együtt töltött 8 órának ez maximum a felét, ⅔-át teszi ki. A “tanulós” délelőttöt a táborban egy szabadabb délután követi, amikor van lehetőség mozgolódásra is. A tanulás ilyen táborokban pedig nem összehasonlítható a tanrend szerinti oktatással, hiszen ezt a gyerekek játékként és érdekes kihívásként érzékelik, nem egy fárasztó kötelességként.

Illetve, ezek a táborok többnyire 16-17 óráig tartanak. Ha bármely gyermeknek még lenne mozgásigénye, akkor kis barátaival vagy a szüleivel az esti órákban ezt megteheti, hiszen 20 órakor is világos van még.

Miért tanuljon nyáron is a gyerek?

Az ember egész életében tanul. A programozó és digitális képességeket fejlesztő táborokban is tanulnak a gyerekek, de a módszerek, a körülmények és az eszközök sokkal gyermekközelibbek, érdekesebbek, motiválóak, ezért ezt a diákok nem érzékelik “igazi tanulásnak”. Ugyanakkor ilyen táborok során sokkal hatékonyabban rögzülnek az információk és élmény alapon jobban meg is maradnak a memóriában.

A nyári szünet célja nem az, hogy a gyermek elbutuljon. Nyáron is szükséges olvasni, számolni, beszélgetni a gyerekekkel, hogy az előző 10 hónap alatt kemény munkával megszerzett tudás ne röppenjen el azalatt a pár hét alatt.

A játszva tanulós nyári táborok célja az idő hasznos és biztonságos eltöltése mellett, a gyerekek tanulási képességeinek észrevétlen, de nagyon hatékony fejlesztése is. Éljünk ezekkel a lehetőségekkel gyermekeink érdekében!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az évrendező füzet segít rendet tenni az életedben

Évrendező munkafüzet 2024/2025: zárd le az előzőt és tervezd meg az újat!

Zárd le 2024-et. Tervezd meg 2025-öt. Az évrendező segít. Egy zseniális találmány, hogy 2025 végre a Te éved legyen!
Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Szilveszter éjszakája sokaknak a nagy bulikról, a hangos mulatságról és a pezsgőről szól, de nem mindenki vágyik ilyen nyüzsgésre. Ha inkább egy meghitt, pihentető estét szeretnél otthon tölteni a családdal, nagyszülőkkel vagy épp kettesben ez az írás pont neked szól. Összegyűjtöttünk néhány inspiráló ötletet, hogy az évbúcsúztató otthon is emlékezetes legyen.
Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére