Jelenlegi hely

Jogosítvány, nyelvvizsga önkénteskedésért!?

Gyere, „köss üzletet” a Magyar Református Szeretetszolgálattal: jogosítvány önkénteskedésért! A Magyar Református Szeretetszolgálat 2018-ban egy új, féléves önkéntes programot indított: a program 18 év feletti, de 22. életévüket még be nem töltött fiatalok számára.

Önkénteskedés havi 80 órában, és megszerezheted a jogsid, egy nyelvvizsgát... és rengeteg újat tanulhatsz, láthatsz! Hogy mi ez?

A Magyar Református Szeretetszolgálat 2018-ban egy új, féléves önkéntes programot indított: a program 18 év feletti, de 22. életévüket még be nem töltött fiatalok számára ad lehetőséget önkéntességre havi 80 órában.

A projektben résztvevők

  • megszerezhetik jogosítványukat,
  • a szervezet állja a szükséges tanfolyamok, és a 30 órás vezetésoktatások költségeit,
  • nyelvi kurzuson és további képzéseken is részt vehetnek.
  • Szükség esetén fizeti az egészségbiztosításukat,
  • és egyszeri pénzjutalomban részesülnek, mely fedezi a jogosítvány megszerzéséhez szükséges vizsgadíjak összegét.

Mindezek finanszírozása az EFOP 1.3.8-17 számú pályázat keretein belül valósul meg.  pályázat keretein belül valósul meg.

Hogy önkéntesként milyen feladataid lehetnek? Íme, néhány példa:

  • gyerekfoglalkozásokon, nyári táborokban való segédkezés
  • adománygyűjtés és -válogatás, -osztás
  • Szeretetszolgálat munkájához kapcsolódó adminisztratív feladatok
  • programjainkon jelenlét, érdeklődők tájékoztatása
  • szociális intézményekben (idősotthon, gyermekotthon) tematikus foglalkozásokon való segédkezés, lakókkal beszélgetés, programszervezés
  • egészségügyi intézményekben látogatás, meseolvasás gyerekeknek kórházban, játék a gyerekekkel

Három helyszínen szervezzük meg az önkéntes félévet: Debrecen, Ózd és Vásárosnamény városokból, valamint a környékről várják a jelentkezőket.

További információk, jelentkezés ITT!

 

Forrás: MRSZ

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére