Jelenlegi hely

Jó étvágyat! - A közös étkezés magabiztossá tesz

A közös családi étkezések során való beszélgetés segít fejleszteni a gyerekek kommunikációs képességeit és ezáltal a magabiztosságukat - derült ki az írni-olvasni tudás fontosságát népszerűsítő National Literacy Trust nevű londoni jótékonysági szervezet tanulmányából.

 

A 35 ezer brit gyermek bevonásával készült felmérés azt sugallja, hogy azok a gyerekek, akik aktív társalgást folytatnak családjukkal a közös étkezések során, jóval magabiztosabbak. A szigetország 188 iskolájában tanuló 8 és 16 éves kor közötti diákokkal kérdőívet töltettek ki tavaly családjuk közös étkezési szokásairól.

Az adatok azt sugallják, hogy a csendben zajló közös családi étkezések rosszabb hatással vannak a gyerekek magabiztosságára, mint az, ha a család egyáltalán nem ül le közösen enni. Az eredmények szerint a családjukkal napi rendszerességgel együtt étkező és közben beszélgető gyerekek mintegy kétharmada szólal meg magabiztosan mások előtt, míg ugyanez az arány a csendben étkező családok gyermekeinél 47 százalék és a családjukkal nem közösen étkező társaiknál 52 százalék.

Az első kategóriába tartózok mintegy 75 százaléka mondta, hogy magabiztosan bekapcsolódik az iskolai beszélgetésekbe, míg a családdal együtt, de némán, vagy csak ritkán társalogva étkező gyerekeknél 57 százalék, a harmadik kategória tagjainál pedig 64 százalék volt ugyanez az arány - adta hírül a BBC hírportálja.

A felmérés szerint a gyerekek és fiatalok többsége (87 százalék) rendszeresen együtt étkezik családjával, ám míg a családok majdnem háromnegyede beszélget evés körben, addig mintegy 7 százalékuk majdnem mindig csendben falatozik. Az ingyenes iskolai ebédet kapó gyerekek valamivel kisebb arányban (71 százalék) társalognak napi rendszerességgel a családjukkal a közös étkezéseknél. Az idősebb, 14-16 éves diákok esetében az arány szintén alacsonyabb volt (68 százalék), szemben a 11 és 14 évesek körében mért 76 százalékkal.

A National Literacy Trust nevű londoni jótékonysági szervezet Words for Life elnevezésű kampányában arra bátorítja a szülőket, hogy olyan kis lépésekkel fejlesszék gyermekeik beszéd- és értelmezőképességeit mint, a "közös családi étkezéseknél való társalgás".

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére