Jelenlegi hely

Portyázni indulhatunk a hajdúkkal

Már lehet nevezni az idei, 4. Hajdú Portyára, a vámospércsiek teljesítménytúrájára. Idén gondoltak a legkisebbekre is, 3 km-es családi távot is indítanak.

Vámospércs Város Önkormányzata és a Pircsike Vámospércsi Közművelődési Egyesület szervezésében már a 4. Hajdú Portyára készülődnek Vámospércsen.

Az eredetileg tervezett április végi időpont helyett technikai okokból május 21-én, szombaton lesz a Hajdú Portya.

Vámospércs környéke tele van értékes erdőkkel, ligetekkel, frissen átadott kilátókkal, amiket szinte alig ismerünk. Saját természeti környezetünk jobb megismerése és értékeinek felfedezése arra sarkall minket, számítva az itt élők közreműködésére és segítségére, hogy hagyományteremtő szándékkal elindított gyalogosan teljesíthető Hajdú Portyákat.

A 2022-es túra útvonala a város nyugati és déli részén vezet majd: érinti a Hajdúsági Tájvédelmi Körzetet, az újlétai borospincét, valamint a Filep Lovastanyát. A portya reggel kilenc órakor startol a főtérről, a Szabadhajdúk teréről.

Első alkalommal indítanak 3 kilométeres családi távot is, a nagy menetelés pedig idén 2022-re utalva jelképes 22 kilométer lesz.

A résztvevőknek a gyülekezési és érkezési ponton (Vámospércsi Sportpálya), valamint az ellenőrzési pontokon (Vadászház, Sándor-tanya, Ludas-tavi kilátó) frissítőket biztosítunk.

A gyalogtúrát teljesítők oklevélben és kitűzőben részesülnek, valamint bekerül a nevük a Hajdú Portya Időkapszulába. A legjobb idővel beérkezőket külön is díjazzuk.

Regisztrálni (a jelentkező nevének, címének, telefonszámának megadásával és a választott túratáv megnevezésével) a vamospercs.kulturalis@gmail.com címen lehet. A részvétel ingyenes.

ADL - Debrecenimami

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére