Jelenlegi hely

Denártól a Bitcoinig - a családbarát Déri Múzeumban!

Időpont: 2020. szeptember 27., vasárnap 14-18 óra
Helyszín: Déri Múzeum, (4026 Debrecen, Déri tér 1..)

Ősszel három tematikus családi nap várja majd az érdeklődőket. 

A találkozókon a múzeum állandó kiállításán nem látható numizmatikai gyűjteményből készült minikiállítások, érdekes előadások, bábjáték, múzeumpedagógiai foglalkozások mesélnek a fiataloknak a pénzről, annak örökké változó világáról. 

Az első program Középpontban a középkor(i érmék) címmel szeptember 27-én, 14 órától 18 óráig tart  

A résztvevők dr. Tóth Csaba, a Magyar Nemzeti Múzeum Éremtárnak numizmatikusa segítségével tanulmányozhatják Szent László ábrázolását a magyar pénzeken.

Az előadás után Fekete Dávid zenés, vásári bábjátéka következik, címe: Mátyás bátyja, a fejetlen törökverő lovag, avagy Vitéz Hunyadi László szomorú emlékezete.

A Déri Múzeum Dísztermében tartott rendezvény ideje alatt múzeumpedagógiai és kézműves foglalkozás is várja a családokat. 

A részvétel díjtalan, ám – ahogyan mostantól a Déri Múzeum minden programja – regisztrációhoz kötött. A programon legfeljebb 80 látogatót tud fogadni a múzeum.

Regisztrálni a demjenne.maria@derimuzeum.hu e-mail címen, vagy telefonon a +36 52 322-207/140 melléken lehet!A programváltoztatás jogát fenntartjuk! 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére