Jelenlegi hely

Megnyílt Debrecen új színháza, az oDEon

Az új életet kapott Agrár moziban szerda este megnyitott színház egy izgalmas kulturális helyszínnel gazdagította a várost és az országot is, és ezzel a színházrajongó közönséget.

A Páholy Lakásszínház alapítói köszönhetően a színház iránti fanatizmusuknak és közönségükkel való különleges kapcsolatuknak évek óta egyedi, a megszokottnál intimebb közeget teremtve kitűnő előadásokat mutattak meg Debrecennek. Ezt az egyedi légkört szeretnék most az új oDEon színházban is megvalósítani. A ZeneTheatrum és az egyetem új együttműködésének eredményeként, Odeon-ZeneTheatrum néven a Debreceni Egyetem zenés színházaként vették birtokba az épületet szeptember 25--én este.

A Böszörményi úti Campus területén a megújult Agrár mozi egy körülbelül 300 férőhelyes színházteremmé alakulva adott helyet szerda este az első előadásnak. A Nézőművészeti Kft. fergeteges EztRád darabja méltó színházavató volt. Az est igazán bővelkedett a mágikus számokban: az épület 55 éves, a szervező pár, Végh Veronika és férje Csáki Szabolcs szerencseszáma az 5-ös, a DEAC idén 100 éves, és a Nézőművészeti Kft. is idén ünnepli 10. születésnapját.

A játék előtt a közönséget a Páholy és a ZeneTheatrum igazgatója, Végh Veronika, valamint a Debreceni Egyetem kancellárja, Bács Zoltán köszöntötte. Felidézték, mennyi álom, történet és emlék született az 1964-ben átadott moziterem padsorai között.

A nyitóelőadás darabját színészei, Mucsi Zoltán, Molnár Gusztáv, Katona László, Kovács Krisztián, Parti Nóra és Scherer Péter, ki egyben a darab rendezője is, az utóbbi évek aktualitásaiból szőtték össze rengeteg humorral és zenével. Dragomán György, Háy János, Tasnádi István és Vinnai András modern írásrészletei váltak a darab szövegévé, míg a dalok és zene a szereplők művei.

Az előadás végén az előadók és szervezők a közönséget és az estét közös beszélgetéssel, emeletes tortával ünnepelték meg. 

Ilyen különleges energiák között indulni egy új színháznak igazán jó jel, sok-sok boldog új évadot kívánunk még!

 

ADL - Debrecenimami

Képek: Debrecenimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére