Jelenlegi hely

Átadták a Jégcsarnok új szárnyát

Átadták a Debrecen Jégcsarnok új szárnyát, az úgynevezett munkacsarnokot 2014. október 1-jén.

A 2004-ben elkészült jégcsarnokban olyan szinten megnövekedett az igény a jéghasználatra, hogy már nem tudta kielégíteni a lakossági és versenysport igényeket, emiatt az önkormányzat a bővítés mellett döntött. A meglévő létesítmény körülbelül 5300 óra jégidőt tudott nyújtani évente, míg az új csarnokkal ez a szám 11-12 ezer órára nő. Az átadáson Kósa Lajos polgármester kiemelte: az új szárny a sportolóknak épült gyakorlásra, edzésre, a lakosság továbbra is az elülső csarnokban korcsolyázhat, illetve a legtöbb rendezvény is ott lesz megtartva, hiszen az új épületben – funkciójából fakadóan – nem építettek lelátókat.

Az új létesítményt 2013 augusztusában kezdte el építeni a kivitelező DH-Szerviz Kft. A beruházás összköltsége nettó 590 millió forint volt, amelynek 60%-át, 360 milliót az úgynevezett TAO-pályázaton elnyert forrásból finanszírozta a Debreceni Sportcentrum Kft. Debrecen városa 230 millió forint önrésszel járult hozzá a projekthez, emellett 50,2 milió forintot fordított az környezet rendbetételére (út, parkoló, csapadékvíz-elvezető, tűzivíz hálózat és parkosítás).

A közel 3200 négyzetméteres csarnokban egy szabványos, 1800 négyzetméteres jégpálya található, amely alkalmas mind a jégkorongozók, mind a műkorcsolyázók és mind a gyorskorcsolyázók igényeinek kielégítésére, ahogy Becsky András, a sportcentrum ügyvezetője elmondta, főképp az utánpótlás nevelés lesz a cél, de a MOL Ligában szereplő Debreceni Hoki Klub számára is hasznos lesz a létesítmény. Az épületben 6 öltözőt, továbbá hőközpontot, gépészeti helyiségeket, technikusi szobát és raktárakat is kialakítottak. 


Forrás: debrecen.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.

Partnereink

Hajdúság Éléskamrája
Debrecenimami Partner Karitatív Testület
Ugrás az oldal tetejére