Jelenlegi hely

Debrecen Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala

Régi városháza
Cím: 4024 Debrecen Piac u. 20.
Tel: 52/511-400

Új városháza
Cím: 4026 Debrecen Kálvin tér 11.
Tel: 52/517-700

Ügyintézői ügyfélfogadás:
Szerda: 8.00 – 12.00 
Csütörtök : 13.00 – 17.00

Anyakönyvi ügyek

A polgármesteri hivatal Anyakönyvi osztálya által intézett leggyakoribb ügyek

Ügyfélfogadás:
Hétfő: 8:00 - 12:00
Kedd: 8:00 - 15:00
Szerda: 8:00 - 12:00
Csütörtök: 8:00 - 17:00
Péntek: 8:00 - 12:00

Igazgatási ügyek

A polgármesteri hivatal Igazgatási osztálya által intézett leggyakoribb ügyek

Építéshatósági ügyek

A polgármesteri hivatal Műszaki osztálya által intézett leggyakoribb ügyek

Szociális ügyek

A polgármesteri hivatal Szociális osztálya által intézett leggyakoribb ügyek 

Ügyfélszolgálat (földszint 3 - 6-os ablak)
Hétfő: 8:00 - 12:00
Kedden: 8:00 - 15:00
Szerda: 8:00 - 12:00
Csütörtök: 8:00 - 17:00
Péntek: 8:00 - 12:00

Oktatási ügyek

  • Óvodai jelentkezési lap
  • Fellebezési formanyomtatvány (óvodai)
  • Óvodakötelezettség külföldön történő teljesítése
  • Kérelem gyermek óvodai nevelésben való részvételének felmentése tárgyában
  • Általános iskolai jelentkezési lap
  • Jogorvoslati kérelem formanyomtatványa (általános iskola)

Nyomtatványok letöltése oktatási ügyben

 

Forrás:  www.debrecen.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére