Jelenlegi hely

Zenematiné a családoknak és Hang-Játék-Zene koncertek iskolásoknak

A DE Zeneművészeti Kara az idei tanévben is várja ismeretterjesztő élményhangversenyeivel iskolai csoportok, új vasárnapi előadásaira pedig családok jelentkezését egy különleges utazásra a zene világába.

Az eddig iskoláknak hirdetett Hang-Játék-Zene ifjúsági élménykoncerteket egy kicsit kibővítették, Zene-matiné élményhangversenyei vasárnapi családi koncertprogramokat jelent majd. A komolyzenét is szeretik a gyerekek, családok, de néha kicsit segíteni kell nekik a megértésében, ismeretében. Így hangszerekkel való ismerkedés éppúgy várja majd a koncertek közönségét, mint a legklasszikusabb mese zenés opera feldolgozása.

Családi koncertek

Hal(l) a zenében

Közreműködnek a DE Zeneművészeti Kar vonós hallgatói, Kapusi Kálmán - nagybőgő, Váradi Judit - zongora

  • 2023. február 19., vasárnap 16.00 óra

Humperdinck: Jancsi és Juliska meseopera

Közreműködnek a DE Zeneművészeti Kar ének tanszéke, művészeti vezető: Bátori Éva, Rendező: Vranyecz Artúr

  • 2023. március 26., vasárnap 16.00 óra

Koncertek iskolásoknak

Ez aztán ütős lesz! - a SONUS ütőhangszeres együttes koncertje

  • 2022. október 19., szerda, 13.30 és 14.45 óra
  • 2022. október 21., péntek, 13.30 és 14.45 óra

Szeretnék minél szélesebb körben eljuttatni a zene szeretetét és megértését, így hangszer-ismertetést, hangszer-népszerűsítést is tartanak, melybe szeretnék bevonni a jelenlévőket is. Ennek megfelelően a koncertet egyfajta beavató hangversenynek szánják, melyen játékos, interaktív formában igyekeznek megismertetni a gyerekeket és a családtagjaikat a komolyzenével. Széles stíluspalettát prezentálunk, lesznek a repertoárban átíratok és egy kis show-t is belecsempésznek majd a programba

Hal(l) a zenében

Közreműködnek a DE Zeneművészeti Kar vonós hallgatói, Kapusi Kálmán - nagybőgő, Váradi Judit - zongora

  • 2023. február 15., szerda, 13.30 és 14.45 óra
  • 2023. február 17., péntek, 13.30 és 14.45 óra
  • 2023. február 22., szerda, 13.30 és 14.45 óra

Humperdinck: Jancsi és Juliska meseopera

Közreműködnek a DE Zeneművészeti Kar ének tanszéke, művészeti vezető: Bátori Éva, Rendező: Vranyecz Artúr

  • 2023. március 22., szerda, 13.30 és 14.45 óra
  • 2023. március 24., péntek, 13.30 és 14.45 óra
  • 2023. március 29., szerda, 13.30 és 14.45 óra

Regisztráció, jelentkezés

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött: batta.eva@music.unideb.hu; 70/6564880

A jegyek és bérletek az előadások előtt fél órával a helyszínen vásárolhatók meg. A bérlet ára 1000.- Ft/fő; a jegy ára 500.- Ft/ fő alkalmanként.

A koncert helyszíne a Debrecenei Egyetem Zeneművészeti  Karának Liszt terme (Nagyerdei krt. 82.)

ADL - Debrecenimami

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére