Jelenlegi hely

Új helyen a gyermeksürgősségi ellátás

November 18-tól, hétfő reggel 8 órától új helyen kezdte meg működését a Debreceni Egyetem Klinikai Központ új Gyermeksürgősségi Központja. 

Napi 24 órában a hét minden napján

A Debreceni Egyetem Gyermeksürgősségi Központját júniusban adták át. Az épület első emeletén szeptemberben elindult a gyermeksebészeti ellátás, a földszinten kialakított részlegen fogadják a sürgősségi ellátásra szoruló beteg gyermekeket.  

Az új Gyermeksürgősségi Központban az európai élvonalnak megfelelő infrastrukturális környezetben és korszerű műszeres háttérrel, a gyermeksebészet után, az ellátásfejlesztés következő lépéseként november 18-án kezdődött el a gyermeksürgősségi ellátás.

Minden gyermeket, akinél hirtelen jelentkezik valamilyen betegségre utaló tünet, már az új központban fogadnak. 

Milyen tünetek igényelhetnek sürgősségi ellátást egy kisgyereknél?

-   A leggyakrabban jelentkező tünetek

a magas láz, légzési nehezítettség - például asztmás roham, az ugató köhögéssel járó gégehurut, krupp- hányás, hasmenés, köhögés, váratlanul fellépő fájdalmak. Emellett sürgősségi ellátást igénylő egyéb esetekben - például életük első epilepsziás rohama, lázgörcs, illetve mérgezések

- is ide kerülnek a gyermekek. -  ismertette Juhász Éva egyetemi tanársegéd, a Gyermeksürgősségi Központ szakmai koordinátora. 

Merre található az új gyermeksürgősségi részleg?

A Gyermeksürgősségi Központ a Klinika Pallagi út felőli bejárata felől közelíthető meg. A betegek és hozzátartozóik könnyebb tájékozódását információs táblák segítik.  

Először a földszinten a recepciós pultnál kell jelentkezni, ahol rögzítik az adatokat, majd a triázsban megtörténik az állapotfelmérés, amely alapján eldöntik, hogy az állapot milyen súlyosságú, és mennyi időn belül kell, hogy megkezdődjön az orvosi ellátás.

November 18-tól szintén az új épületben működik a házi gyermekorvosi ügyelet, hétköznapokon délután 4 órától este 10 óráig, hétvégén pedig reggel 8 órától este 10 óráig. 
A nem sürgősségi ellátást igénylő betegeket továbbra is a Gyermekgyógyászati Klinika főépületében működő szakambulanciákon fogadják.   

Forrás: Unideb Sajtóközpont - CzA

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére