Jelenlegi hely

Új helyen a gyermeksürgősségi ellátás

November 18-tól, hétfő reggel 8 órától új helyen kezdte meg működését a Debreceni Egyetem Klinikai Központ új Gyermeksürgősségi Központja. 

Napi 24 órában a hét minden napján

A Debreceni Egyetem Gyermeksürgősségi Központját júniusban adták át. Az épület első emeletén szeptemberben elindult a gyermeksebészeti ellátás, a földszinten kialakított részlegen fogadják a sürgősségi ellátásra szoruló beteg gyermekeket.  

Az új Gyermeksürgősségi Központban az európai élvonalnak megfelelő infrastrukturális környezetben és korszerű műszeres háttérrel, a gyermeksebészet után, az ellátásfejlesztés következő lépéseként november 18-án kezdődött el a gyermeksürgősségi ellátás.

Minden gyermeket, akinél hirtelen jelentkezik valamilyen betegségre utaló tünet, már az új központban fogadnak. 

Milyen tünetek igényelhetnek sürgősségi ellátást egy kisgyereknél?

-   A leggyakrabban jelentkező tünetek

a magas láz, légzési nehezítettség - például asztmás roham, az ugató köhögéssel járó gégehurut, krupp- hányás, hasmenés, köhögés, váratlanul fellépő fájdalmak. Emellett sürgősségi ellátást igénylő egyéb esetekben - például életük első epilepsziás rohama, lázgörcs, illetve mérgezések

- is ide kerülnek a gyermekek. -  ismertette Juhász Éva egyetemi tanársegéd, a Gyermeksürgősségi Központ szakmai koordinátora. 

Merre található az új gyermeksürgősségi részleg?

A Gyermeksürgősségi Központ a Klinika Pallagi út felőli bejárata felől közelíthető meg. A betegek és hozzátartozóik könnyebb tájékozódását információs táblák segítik.  

Először a földszinten a recepciós pultnál kell jelentkezni, ahol rögzítik az adatokat, majd a triázsban megtörténik az állapotfelmérés, amely alapján eldöntik, hogy az állapot milyen súlyosságú, és mennyi időn belül kell, hogy megkezdődjön az orvosi ellátás.

November 18-tól szintén az új épületben működik a házi gyermekorvosi ügyelet, hétköznapokon délután 4 órától este 10 óráig, hétvégén pedig reggel 8 órától este 10 óráig. 
A nem sürgősségi ellátást igénylő betegeket továbbra is a Gyermekgyógyászati Klinika főépületében működő szakambulanciákon fogadják.   

Forrás: Unideb Sajtóközpont - CzA

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál! - Így kezeld a beszólogatást!

Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál téged! - Így kezeld a beszólogatást!

Posztolunk, csoportokban kommunikálunk, az online térben éljük az életünket, nem csak mi, hanem a gyerekeink is, és ha még most nem is mert még kicsi, akkor nemsokára, hidd el, ezt nem ússza meg senki…
Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

A két fogalom gyakran együtt jár, de mégsem jelenti ugyanazt. A családi és óvodai háttér, a születéskori körülmények és öröklött adottságok egyaránt befolyásolják a gyermekeink fejlődését. Mi az, ami ingyen, államilag jár, mit tehetünk mi szülők otthon? Cikkünk első része ezeket a kérdéseket boncolgatja.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére