Jelenlegi hely

Új helyen a gyermeksürgősségi ellátás

November 18-tól, hétfő reggel 8 órától új helyen kezdte meg működését a Debreceni Egyetem Klinikai Központ új Gyermeksürgősségi Központja. 

Napi 24 órában a hét minden napján

A Debreceni Egyetem Gyermeksürgősségi Központját júniusban adták át. Az épület első emeletén szeptemberben elindult a gyermeksebészeti ellátás, a földszinten kialakított részlegen fogadják a sürgősségi ellátásra szoruló beteg gyermekeket.  

Az új Gyermeksürgősségi Központban az európai élvonalnak megfelelő infrastrukturális környezetben és korszerű műszeres háttérrel, a gyermeksebészet után, az ellátásfejlesztés következő lépéseként november 18-án kezdődött el a gyermeksürgősségi ellátás.

Minden gyermeket, akinél hirtelen jelentkezik valamilyen betegségre utaló tünet, már az új központban fogadnak. 

Milyen tünetek igényelhetnek sürgősségi ellátást egy kisgyereknél?

-   A leggyakrabban jelentkező tünetek

a magas láz, légzési nehezítettség - például asztmás roham, az ugató köhögéssel járó gégehurut, krupp- hányás, hasmenés, köhögés, váratlanul fellépő fájdalmak. Emellett sürgősségi ellátást igénylő egyéb esetekben - például életük első epilepsziás rohama, lázgörcs, illetve mérgezések

- is ide kerülnek a gyermekek. -  ismertette Juhász Éva egyetemi tanársegéd, a Gyermeksürgősségi Központ szakmai koordinátora. 

Merre található az új gyermeksürgősségi részleg?

A Gyermeksürgősségi Központ a Klinika Pallagi út felőli bejárata felől közelíthető meg. A betegek és hozzátartozóik könnyebb tájékozódását információs táblák segítik.  

Először a földszinten a recepciós pultnál kell jelentkezni, ahol rögzítik az adatokat, majd a triázsban megtörténik az állapotfelmérés, amely alapján eldöntik, hogy az állapot milyen súlyosságú, és mennyi időn belül kell, hogy megkezdődjön az orvosi ellátás.

November 18-tól szintén az új épületben működik a házi gyermekorvosi ügyelet, hétköznapokon délután 4 órától este 10 óráig, hétvégén pedig reggel 8 órától este 10 óráig. 
A nem sürgősségi ellátást igénylő betegeket továbbra is a Gyermekgyógyászati Klinika főépületében működő szakambulanciákon fogadják.   

Forrás: Unideb Sajtóközpont - CzA

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére