A program célja változatlan: segíteni a felvételi előtt álló, leendő egyetemistáknak a döntésben.
MinDEn egy helyen az egyetemről
A két nap alatt meg lehet ismerkedni a 13 kar kínálatával, a campusokkal, bemutatkoznak a különböző egyetemi egységek is: a könyvtár, a DExam, a kollégiumok, a tehetséggondozó programok, emellett információt lehet szerezni a sportolási és szabadidős lehetőségekről is.
- A mostani felvételi eljárásban is mintegy 10-11 ezer új hallgatóra számítunk, akik csaknem félezer képzés közül választhatnak alap-, mester- és tanárképzés, valamint szakirányú továbbképzés és felsőoktatási szakképzés keretében – ismertette Bartha Elek, a DE oktatási rekorhelyettese.
A DExpo két napja alatt bemutatkozik az egyetem valamennyi kara, a Pedagógusképző Központ, a Sporttudományi Koordinációs Intézet és a DEAC, a DExam Vizsgaközpont, a Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ, a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja, a DETEP, a kollégiumok, a szakkollégiumok, a Hallgatói Önkormányzat, az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár, valamint idén első alkalommal az egyetemi lelkészségek is.
A programok helyszíne a Főépület mellett az intézmény több campusa, amelyek között DExpo-buszok szállítják a látogatókat.
A középiskolások a különböző bemutatkozó standokon hallgatók, a tájékoztató előadásokon oktatók, kari vezetők, a több mint száz bemutató óra keretében pedig egyetemi oktatók segítségével kaphatnak hasznos tanácsokat a képzések mellett tehetséggondozásról, a nyelvvizsga-, valamint a külföldi tanulmányi lehetőségekről, a juttatásokról és a mentálhigiénés szolgáltatásokról is.
A rendezvényre érkező diákok a belépéskor karszalagot, majd a kilépéskor igazolást kapnak arról, hogy legálisan hiányoztak aznap az iskolából.
A Debrecenben november 20-21-én rendezett beiskolázási program után december 5-én a Nyíregyházi Campus Egészségtudományi Karán, majd január 8-án a DE Szolnok Campuson is várják majd a leendő hallgatókat.
Bővebb információ a programokról és egy kis kedvcsináló a Debreceni Egyetemhez az alábbi linken érhető el.
Forrás: Unideb Sajtóközpont – BZs