Jelenlegi hely

Tudományvásár szeptember 16-tól Debrecenben

Be tudunk-e ütni egy szöget a fába egy banán segítségével? Lehet-e biciklivel muzsikálni? Hogyan lesz egy üvegasztalból elektro-akusztikus hangszer? Mire használható egy robotkar?

Sok-sok kérdés, melyre a tudomány és az Agóra Tudományos Élményközpont segítségével kaphatunk választ a 2. Tudományvásár-on 2021. szeptember 16-17-e között.

Idén ősszel immáron második alkalommal ismét a belvárosba, a Dósa nádor térre költözik az Agóra Tudományos Élményközpont. A Tudományvásár elnevezésű kétnapos rendezvényen az érdeklődők találkozhatnak a kutatás-fejlesztésben és tudományos tevékenységben élenjáró helyi intézményekkel, különleges interaktív eszközöket próbálhatnak ki, miközben egy színpadon izgalmas kísérleti bemutatókat és előadásokat nézhetnek meg.

A rendezvény látogatása ingyenes.

Programok a színpadon

Mindkét nap az Agóra leglátványosabb kísérleti bemutatói, a Lufimóka, a Fagyos kísérletek vagy a legnépszerűbbek, mint a Robotikabemutató lesz.

Fagyos kísérletek
Nagy hidegben úgy tűnhet, hogy a tudomány megbolondul: a levegő szétfolyik, a növények szilánkosra törnek, a mágnesek repülni kezdenek, sőt az elektromos áram is összezavarodik. A látványos kísérleti bemutató alatt megtudhatjuk, hogyan változtatja meg a hétköznapi tárgyakat az extrém hideg!

Robotikabemutató
Találkoztál már humanoid robottal? Simogattál már robotkutyát? A bemutatón megtudhatjuk, hogy milyen feladatok, mutatványok végrehajtására képesek ezek a bonyolult felépítésű eszközök, és milyen szerepük lehet a mindennapjainkban.

Lehetőségek az IT világában – avagy van élet a kódíráson túl
Melyek a legjelentősebb technológiai irányzatok 2021-ben? Hogyan befolyásolják ezek a trendek észrevétlenül a mindennapjainkat? Az előadáson ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk Till Zoltántól, az EPAM munkatársától, aki az IT és a programozás világába is elkalauzolja az érdeklődőket.

Lufimóka
Egy léggömböt nem nehéz kipukkasztani. Vagy mégis? A kísérleti bemutató során a lufi kap hideget, meleget, hegyeset és nehezet, miközben különböző fizikai jelenségeket figyelhetünk meg az elkerülhetetlen durranások közepette.

Kezes-lábas játszóház
A mérnökcsapat különleges, egyedileg fejlesztett, emberi erővel hajtott szerkezetei nem csupán szórakoztatóak, de demonstrációs és szemléletformáló eszköznek is kiválóak. A vállalkozó kedvű érdeklődők a Tudományvásáron négy különböző, kerékpárból átalakított masinát próbálhatnak ki.

Kiállító partnerek: EPAM, NI, Schaeffler Debrecen, Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, Magnitúdó Csillagászati Egyesület Debrecen, DigITér Debrecen Digitális Élményközpont

ADL - Debrecenimami

Forrás: agoradebrecen.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére