Jelenlegi hely

Nem működő magnód most egy robotot is érhet az AKSD-nél!

Tele a lakás régi elektronikai vackokkal? Apa gyerekkori számítógépe, a nagymama régi tévéje, a nyaraláskor elázott cd lejátszó... most akár egy Lego robotot is érhet! Csak nevezzen be a sulitok az AKSD elektronikai hulladékgyűjtő versenyére!

A papírgyűjtés klasszikus iskolai verseny volt, nemcsak a saját, de a szomszédok háborús időkre összegyűjtött újsághalmait is elszállítottuk jó úttörőkként. Így mikor az elsős gyerekünk iskolájában ősszel kiírták a papírgyűjtést, lelkesen vetettem magam a témába. De percek alatt szembe kellett néznem a ténnyel, hogy az életmódunk, és ebből kifolyólag a szemét mennyisége és minősége is jelentősen megváltozott. Papírt nem találtam, hiszen nem olvasunk napi sajtótermékeket és a szelektív szemétgyűjtő rendszer gondoskodik heti szinten a reklámújságokról. Ellenben a garázsban egyre nő az elektronikai szeméthalom, és ezek csak a méretesebb darabok. Ki tudja, mi lapul a vendégkanapé ágyneműtartójába?

Az AKSD idén is meghirdette elektronikai hulladékgyűjtő akcióját az iskoláknak. A részletes leírást, az akcióhoz csatlakozott intézményeklistáját és a program elérhetőségét is ITT találod.

A versenyről

A versenyre jelentkező általános iskolák meghatározzák az akció időpontját, az AKSD segítségével megszervezik és lebonyolítják a gyűjtést, majd az akció végén a szervező elszállítja a hulladékot, szakszerűen kezeli, és eljuttatja a hasznosító üzemekbe.

A verseny szponzora évek óta a National Instruments Hungary Kft. Az országos szinten ismert cég elkötelezett a környezetvédelem iránt, ezért a technológiai folyamataikat is ennek jegyében fejlesztik, valamint kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a munkatársak helyi szinten is megtalálják a lehetőséget arra, hogy aktív részesei legyenek a környezettudatos munkakörnyezet fenntartásában.

Az E+E hulladékgyűjtési verseny támogatójaként az NI Hungary Kft. nagy értékű tárgy nyereményeket ajánlott fel az 1-3. helyezett, valamint a résztvevő összes intézmény részére.

Felajánlott nyeremények:

1. helyezett: 1 db LEGO Robot készlet, oklevél, és gyárlátogatás
2. helyezett: 1 db LEGO Robot készlet, oklevél
3. helyezett: 1 db LEGO Robot készlet, oklevél
A verseny további résztvevőit irodai elektronikai eszközökkel ajándékozzák meg.

 

Idén tuti, hogy szelektálok! Remélem a szülők is kipróbálhatják majd az iskola által megnyert robotot!

 

ADL - Debrecenimami

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon. Persze ettől még a család enni szeretne – a "tátogó fiókák" nem fogadják el kifogásként a 38 fokot.  Akár a hőség, akár az energiatakarékosság, akár az egészségesebb étkezés miatt szeretnél változtatni, a nyár és a hőség erre tökéletes alkalom.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Nyári varrós projectek, egyetlen délután alatt

Július közepén a legtöbben nem nagy lakásfelújításra vagy bonyolult ruhavarrásra vágynak. Inkább olyan alkotásokra, amelyek gyorsan elkészülnek, hasznosak, és közben egy kis sikerélményt is adnak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére