Jelenlegi hely

Ingyenes táborok a DSZC-vel 2025 nyarán is!

Idén is két helyszínen várják a DSZC táborai az általános iskolásokat: a Digitális Közösségi Alkotóműhelyében (DKA), illetve a Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskolában.

A Debreceni Szakképzési Centrum és a Tanítsunk Magyarországért Program nyári táborai a pályaorientáció és a kompetenciafejlesztés jegyében várják a 10-14 éves korosztályt.

A Tanítsunk Magyarországért Program 2018 óta támogatja egyetemi mentorok koordinálásával a lehetőségektől távol élő általános iskolásokat tanulmányaik sikeres elvégzésében. Jelenleg 700 mentoruk 3500 gyerekkel foglalkozik.

A Debreceni Szakképzési Centrum 2022 szeptemberében kapcsolódott be a programba. Céljuk, hogy megismertessék a megújult szakképzési rendszer lehetőségeit, valamint segítsék a kistelepüléseken élő általános iskolások pályaorientációját, karriertámogatását. Ennek pedig az egyik legjobb módja lehet egy nyári tábor: az egyetem, a helyi vállalatok, a kultúra bemutatása mind a fiatalok jövőtervezését segíti. A DSZC ingyenes nyári táborai nagy segítséget jelentenek a szülőknk a nyári szünidőben.

Nyári táborok a Digitális Alkotóműhelyben

- A Digitális Közösségi Alkotóműhelyben a 10-14 éves általános iskolások digitális technikákkal ismerkednek, lézervágóval,  3D nyomtatóval, forrasztással, különböző tervező szoftverekkel ismerkednek, dolgoznak a kisiskolások. Alkotás közben számos kompetencia fejlesztése történik: matematika, természetismeret, nyelvi-, társas- és problémamegoldó kompetenciák, a kommunikáció, a tolerancia mások nézeteivel és viselkedésével szemben, és nem utolsó sorban a digitális kompetencia - összegezte Gyöngyné Czene Ágnes, a Digitális Közösségi Alkotóműhely műhelymestere.

  • 2025. június 23-27, témája: „Varázsoljuk át anyu konyháját!”
  • 2025. július 14-18, témája: „Álmaim otthona 3D nyomtatással” - A tábor betelt! (info: 2025. március 25.)
  • 2025. augusztus 11-15, témája: „Debrecen, az élhető város”

A tábor helyszíne 4024 Debrecen, Burgundia utca 3.

Bővebb információ a nyári táborokról EZEN az oldalon olvashatóak, a jelentkezési lap ITT található.

Kiskukta táborok

A Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola táborával a 8 -12 éves korosztályt célozza, ahol a vendéglátóipari szakmák, cukrász, szakács, felszolgáló megismertetése a cél, játékos formában. Megismerik az alapanyagok, fűszerek, a terítés titkait, ők készítik majd el pl. a napi háromszori étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna) fogásait.  

– Iskolánk két éve, 2023-ban rendezte meg az első Kiskukta tábort és a sikerre való tekintettel hagyományt teremtettünk belőle. Az évi két tábor különféle kreatív- és személyiségfejlesztő foglalkozásokkal is várja a gyerekeket. Az egészséges táplálkozásra és egy egészségesebb életmód kialakítására éppúgy figyelnek, mint az élelmiszerek tudatos felhasználására.  – emelte Deák Anita, a Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola igazgatója.

  • 2025. június 23-27.
  • 2025. július 21-25.

Naponta 8:00-14:00 óráig szakmai foglalkozás, 14:00 – 17:00 óráig játék, a tanultak megbeszélése, feladatmegoldás, mozgás lesz a programban.

Bővebb információ a Kiskukta táborokról ITT olvasható. jelentkezési lapok: júniusi ITT és júliusi ITT.

Tudnivalók

  • a táborok ingyenesek.
  • háromszori étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna) biztosított,
  • a gyárlátogatásokról külön értesítést fognak kapni a szülők,
  • táboronként maximum 12 fő jelentkezésére van lehetőség.

További részletes információk a DSZC weboldalán ITT érhetőek el.

ADL - Debrecenimami

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!
Pótold az ásványi anyagokat házi jeges italokkal!

Pótold az ásványi anyagokat házi jeges italokkal!

A nagy hőségben ösztönösen kívánjuk a sós és édes leveket, de a gyári innivalók hosszú távon nem a legegészségesebb megoldások. Inkább hoztunk néhány házi receptet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére