Jelenlegi hely

Szülés utáni lelki egészség

A szülés utáni hónapokban az édesanya gyakran magára marad kétségeivel, félelmeivel és a nehézségekkel.Gyenge Ágnes, a Debreceni Egyetem végzős egészségpszichológia szakos hallgatója és társai azon dolgoznak, hogy ezen a téren változást érjenek el el és hatékony segítséget tudjunk nyújtani az édesanyáknak. Egy kérdőív kitöltésével most te is segíthetsz!

Tisztelt Kitöltő!

Gyenge Ágnes vagyok a Debreceni Egyetem végzős egészségpszichológia szakos hallgatója. A segítségüket szeretném kérni a kutató csoportom munkájához, illetve a szakdolgozatom létrejöttéhez. A kutató csoport munkája elsősorban a postpartum (szülés utáni) lelki nehézségek, az anyaság és anyává válás során fellépő problémák témakörét érinti.

Miért lehet érdekes/ hasznos ez a téma?

Az anyává válás minden nő életében egy nagyon fontos életszakasz, melyben egy addig ismeretlen helyzethez kell alkalmazkodni. A test és az életvitel változásai mellett kiemelt jelentőségű lélektani változások is végbemennek: új szerepekhez való alkalmazkodás, az énkép megváltozása, párkapcsolati változások stb.. A mai társadalom és egészségügyi ellátás, sokszor nem készít fel ezekre, a környezet pedig rengeteg elvárást közvetít a leendő anya felé, aki a média által egy idealizált anya képpel találkozik, amiknek nem könnyű megfelelni…

Sok más tényezővel kölcsönhatásban ( kevés támogatás a környezet részéről, anyagi nehézségek, korábbi lelki problémák stb.) mindez hozzájárulhat ahhoz, hogy a szülés utáni hónapokban az édesanya magára maradjon kétségeivel, félelmeivel és a nehézségekkel. Ez ebben az  időszakban egyensúlyvesztéshez is vezethet, ami az anya jólléte mellett kihathat a gyermek lelki fejlődésére is . Jelenleg az egészségügyi ellátás sok figyelmet fordít a kismamák és a babák testi egészségére, és kontrollvizsgálataira, azonban a pszichológiai tényezőkre kevés hangsúly tevődik.

A csoportomban lévő társaimmal azon dolgozunk, hogy ezen a téren változást érjünk el és hatékony segítséget tudjunk nyújtani az édesanyáknak. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy minél több szempontból megismerjük a várandósok és az anyák érzéseit, lelki működéseit. Ehhez kérném a segítségüket az alábbi kérdőív kitöltésével!

Kérem, ha szeretné támogatni a kezdeményezést, egy megosztással segítse munkánkat!

 

A kérdőív ide kattintva érhető el

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére