Jelenlegi hely

Parkolás, tömegközlekedés és szemétszállítás a hosszú hétvégén

A családi programokra valahogy el kell jutni, így minden forradalmi lázadásunk ellenére parkolni vagy tömegközlekedni fogunk a március 15-i hétvégén. Ja, és lesz, ahol a kukanap is erre a dátumra esik. Vajon mi vár ránk?

Parkolás

A DV Parking KFT. tájékoztatja a gépjárművel közlekedőket, hogy március 15-én, a Nemzeti Ünnepen Debrecenben a felszíni fizető parkolókban nem kell fizetni a várakozásért. A Városközpont parkolókban, a mélygarázsokban, és a Debreceni Repülőtéren a parkolás ezen a napon is díjköteles.

Március 16-án, a szombati, március 17-én pedig a vasárnapi parkolási rend szerint kell fizetni a várakozásért.

 

Tömegközlekedés

A megszokott villamosok mellett március 14-én, és 15-én is különleges nosztalgiavillamos járaton utazhat bárki.

 

Szemétszállítás

Március 15-én, pénteken lesz szemétszállítás – tájékoztatott Domokos Csilla, a Debreceni Hulladék Közszolgáltató Nonprofit Kft. szóvivője.

Hozzátették: az ünnepnapokon sokan nem helyezik ki a kukáikat, ezért a kollégáik általában hamarabb szoktak érkezni.

Így ne halogassuk a kukák kihelyezését, mert könnyen lemaradhatunk róla.

Az ünnepi szemétszállítási rend egész évre az AKSD honlapján ITT található.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Készíts vajsört, kalandozz a középkori Angliában!

Készíts vajsört, kalandozz a középkori Angliában!

Lehet, hogy a vajsör már 500 éve létezik? Vajon amit Harry Potter és barátai isznak, ugyanaz lehet, mint a középkori? Nyomtasd ki a középkori stílusú receptünket és már mehet is a főzés!
Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére