Még több program (börzék, nyílt napok, babamama - és kismama programok, táborok, strandok, játszóterek stb.) ITT!
GÖRÖGKELETI TEMPLOM
Körösszegapáti, Kossuth u. 17.
Tel.: 54/706-545
1700-as évek elejére egy fatemplomot építettek, melyet egészen a XVIII. század végéig használtak. A ma is látható templom 26 méter magas tornyában három harang található. A templom mellett parókia állt, melyet 1995-ben lebontottak. Most a helyén park van. A falakon a Bibliai jelenetek mellett a Szentek életét örökítették meg. A templom előtt a gyulafehérvári fafaragó mester emlékkeresztje, illetve egy szökőkút található.
REFORMÁTUS TEMPLOM
Körösszegapáti, Kossuth u. 1.
Telefon: 54/706-514
A barokk stílusú templomot 1791-ben építette Suszter János nagyváradi kőműves mester. Tornya 1822-re készült el. 1903-ban a templom új berendezési tárgyakat kapott, tornyát pedig megmagasították. Nagyváradról megvásárolt orgonáját Jónás István építette.
KÖRÖSSZEGAPÁTI NÉPI LAKÓHÁZ
Körösszegapáti, Kossuth utca
A Kossuth utcán több XIX. században épült régi parasztházat is láthatunk.
KÖRÖSSZEGI VÁR
Körösszegapáti, külterület
Látogatás: Közvetlenül csak Románia felől
Megközelítés:
- Romániából: Körösszeg (Cheresig) község Románia Ny-i határának közvetlen közelében található. Ide az ártándi határátkelőnél Nagyvárad (Oradea) városába érkezve, majd onnan a DNy-felé induló mellékúton haladva juthatunk el. A sík területen már messziről észrevehető középkori lakótorony elhanyagolt épülete a település Ny-i oldalán emelkedik.
- Magyarországról: az apáti-Berekböszörmény úton, Böszörmény előtt az utolsó földrúta kell letérni balra, a határ irányába. A Csente-Szakáli csatornán átkelve egy széles földút-kereszeződésben kell letérni balra. Itt már egészen közelről látszanak a körösszegi házak és az utcán sétáló emberek. A letérés után egyenesen kell haladni a torony irányába, az országhatárt jól jelzik a táblák.
A vár a falutól észak-nyugatra fekszik, közvetlenül a román-magyar határ mentén. Területének nagyobb része a román oldalon található, a vár árkának egy része (az északi sarok) a magyar oldalon.
Jelenleg a vár látogatható. Az épületet csak Romániából közelíthetjük meg közvetlenül. A magyar oldalon néhány méteres távolság (az országhatár) választ el csupán a falaktól, de a határ vonalának görbesége miatt több, mint 180 fokban "körbejárható".