Jelenlegi hely

Mozgásformák a várandósság alatt és a gyermekágyas időszakot követően

Időpont: 2021. július 5. hétfő 17.00
Helyszín: Mamami Bolt Debrecen Cegléd u. 16. 

 

Szeretettel hívunk és várunk benneteket a Születés hete alkalmára, ahol vendégeinkkel, Dr. Farkas Eszter szülész-nőgyógyásszal és Tatár Mariann jógaoktatóval beszélgetünk arról, hogy várandósságunk alatt hogyan, mennyit és mit mozogjunk, sportoljunk.

A beszélgetésről felvétel készül, eredetileg zárt programnak indult, de mivel többen jeleztétek, hogy személyesen szeretnétek részt venni, kérdezni, stb, megnyitottuk limitált nézőszámmal a lehetőséget. Ehhez regisztrálni szükséges a szuleteshetedebrecen@gmail.com email címen telefonszám megadásával.

A beszélgetés alapját az képezi, hogy várandósságunk idején nagyon sok kérdés fogalmazódik meg bennünk a mozgással kapcsolatban. Ebben az időszakban ösztönösen vonzódunk a sportoláshoz és közben tanácstalanok is vagyunk, hogy hogyan is építsük be a mindennapjainkba. Számos tanulmány szól már arról, hogy a komplikációmentes várandósság alatt a rendszeres testmozgás segít felkészülni a vajúdásra, szülésre, kevesebb esetben van szükség fájdalomcsillapítóra, gátmetszésre, szülés után pedig gyorsabban megy a regenerálódás. Mindezek mellett jótékony hatással van a magzatunkra is, hiszen sportolás közben több oxigén jut el hozzá és több új hatás éri, ami segíti a fejlődését.

Ina May Guskin egyik előadásán megemlítette, hogy ha valamit is mondhatna visszamenőleg a kismamáknak, az az, hogy minden nap lehetőségeiknek megfelelően, mozogjanak. Dr. Farkas Eszter szülész-nőgyógyásszal és Tatár Mariann jógaoktatóval olyan kérdésekre keressük a választ, mint például: ha nem sportoltunk várandósságunk előtt, akkor most behozzuk- e ezt az életünkbe? Ha igen, milyen sportot választhatunk? Szabad-e úszni? Szabad-e futni? Szabad-e biciklizni? Ha valaki sportolt, hogyan módosítsa a mozgásformákat a várandósság alatt? Mikor nem szabad mozogni? Szoptatás alatt milyen mozgásformákat lehet választani?

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére