Jelenlegi hely

Hétvégi programok az Agórában - október 8 - 10.

Időpont: 2021. október 8-10. péntek - vasárnap 10.00-18.00
Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Debrecen, Nagyerdő, Botanikus Kert - Bejárat a Móricz Zsigmond úti parkoló felől!)

 

Az aktuális családi programokért KATTINTS IDE!
Még több program (börzék, nyílt napok, babamama - és kismama programok, táborok, strandok, játszóterek stb.) ITT!

Kreatív tudomány: Papírsárkányok

Színes papírból és hurkapálcából saját röptethető lényeket készíthetnek a gyerekek, és ha jó az idő, ki is próbálhatják a sárkányukat a dombon!

A programon az Agórába szóló belépőjeggyel lehet részt venni. A foglalkozásba a másfél óra alatt a gyerekek bármikor bekapcsolódhatnak szülői felügyelet mellett. Alsó korhatár: 5 év

2021. október 9., szombat 10:30-12:00

Vasárnapi tudomány: Mi fán terem?

Felismered-e a fafajokat a kérgükről? Vajon a vörösfenyő örökzöld vagy netán lombhullató? Mi lehet az az oszázsnarancs? A foglalkozáson közismert és kevésbé ismert fafajokkal ismerkedhetnek meg a gyerekek. Ajánlott életkor: 8-12 év

2021. október 10., vasárnap 10:30-11:30

Űrfizika show

Hogyan csináljunk vákuumot a konyhában? Mi történne az emberrel az űrben védőruha nélkül? Hány fok van a világűrben, és hogyan viselkednek ott, az extrém hidegben a különböző anyagok? Ezekre a kérdésekre is választ ad az Agóra kísérleti bemutatója.  A programot 8 éves kortól ajánljuk.

2021. október 8., péntek, 15.00

Planetárium: Lehozzuk a csillagokat!  

Éjszakai égbolt napközben az Agórában! A 8 méter átmérőjű hatalmas kupola alatt az Agóra csillagásza tart előadást. A 20-25 perces programban az őszi csillagképekkel és az aktuális égi jelenségekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők.  

2021. október 10., vasárnap, 11.00

Planetárium: A Földtől a Világegyetemig  

Az Európai Déli Obszervatórium félórás teljeskupolás-filmje elképesztő távolságokat ölel át időben és térben. A Világegyetem születésétől a Naprendszer utolsó pillanatáig kísérhetjük végig a csillagok és bolygók életét, az ó- és modern kori űrkutatás mérföldköveit, az ember és a világűr kapcsolatát.  A Földtől a Világegyetemig az első olyan nagyfelbontású teljeskupolás-show, amely szabadon letölthető. Eredetileg angolul készült, de eddig már csaknem húsz nyelvre fordították le, Angliától Japánig, Spanyolországtól Indiáig számos országban vetítik. A magyar változatot az Agóra Tudományos Élményközpont készítette a Csokonai Színházzal együttműködve. Narrátor: Varga Klári

2021. október 9., szombat, 11.00

Planetárium: Ragyogó égbolt  

A planetáriumi műsorban két teljeskupolás-rövidfilmet mutatunk be. Az első a tejútrendszer legmélyére kalauzolja el az érdeklődőket az Európai Déli Obszervatórium speciális teleszkópjai segítségével, majd egzotikus vidékekre repít Eric Freeman saját elektronikus zenei kompozíciójához készült, magával ragadó timelapse videója.  

2021. október 8., péntek, 16.00

Utazás a Tejútrendszer középpontjába
A Naprendszerünknek otthont adó galaxis legmélyére kalauzolja el az érdeklődőket a rövidfilm az Európai Déli Obszervatórium speciális teleszkópjai segítségével. A chilei Atacama-sivatagban található gigantikus kupolák alatt működnek a valaha épült legfejlettebb és legnagyobb teljesítményű teleszkópok. A segítségükkel a szabad szemmel megfigyelhető objektumoknál négy milliárdszor halványabbakat is láthatunk, és még soha nem tapasztalt mélységekben tanulmányozhatjuk a Világegyetemünket. 8 perc 

Cycle/Körforgás
Kép és zene találkozik Eric Freeman különleges teljeskupolás-filmjében. Az elektronikus zeneszerző egy nyáron keresztül sátrazott és készített lélegzetelállító, 360 fokos timelapse videókat a természetről és az égboltról. Saját komponálású elektronikus zeneműve is segít visszaadni a kaland hangulatát. 7 perc  

A két filmet egymás után, megszakítás nélkül vetítjük.

A csillagászati bemutatókat 6 éves kortól ajánljuk.  A látogatók korlátozott számban, érkezési sorrendben tudnak a planetáriumi programokon részt venni az Agórába szóló belépőjeggyel. A planetáriumban ajánlott a maszk használata.

Satelix

Mire jók a műholdak és mi lesz a jövőjük? Mit tudnak a magyar űreszközök? Milyen hatással vannak az űrtechnikai fejlesztések az életünkre? A TIT Budapesti Planetárium munkatársai, valamint cseh, lengyel, szlovák és német planetáriumok közreműködésével készült teljeskupolás-film bemutatja az európai műholdak céljait, eredményeit, és kiderül az is, hogy miként befolyásolja az űrkutatás a mindennapi életünket. A programot 6 éves kortól ajánljuk.

2021. október 9. és 10., szombat-vasárnap, 13.00

Planetárium: Csillagok és szupernóvák

Meddig élnek a csillagok? Milyen sors vár a Napunkra? Mi az a szupernóva-robbanás? Van-e élet a csillagok halála után? Az Agóra új planetáriumi műsorában figyelemmel kísérhetik a látogatók a csillagok születését, életét és elmúlását, szó esik az Orion csillagkép híres vörös óriáscsillagának, a Betelgeuse-nek a közelmúltban feltűnően végbemenő elhalványodásáról, de kiderül az is, hogy a szupernóvák, Világegyetemünk e látványos jelenségei, nem csak a pusztulás hírnökei. A 25 perces planetáriumi előadást 10 éves kortól ajánljuk.

2021. október 8., péntek 14.00 óra és október 10., vasárnap, 16.00

A szemfényvesztés tudománya

Mi köze van a szemfényvesztésnek az orvostudományhoz? Hogyan hajtotta végre Harry Houdini, a híres bűvész és szabadulóművész saját házában gondolatátviteli trükkjét? Vajon miért hiszünk a illuzionistáknak, és hasznosították-e megszerzett tudásukat más területeken is? Az előadáson bepillantást nyerhetnek az érdeklődők a szemfényvesztés és a tudomány közös területeibe, és érdekességeket hallhatnak a bűvészet történetéből. 30 perces előadásunkat 8 éves kortól ajánljuk.

2021. október 9., szombat, 12.00 és 15.00

Lufimóka

Egy léggömböt nem nehéz kipukkasztani. Vagy mégis? A kísérleti bemutató során a lufi kap hideget, meleget, hegyeset és nehezet, miközben különböző fizikai jelenségeket figyelhetünk meg az elkerülhetetlen durranások közepette. A kísérleti bemutatót 6 éves kortól ajánljuk.

2021. október 10., vasárnap, 12.00 és 15.00

Konyhai kémia

A kémia mindenkié, csak nézz körül a háztartásban! Minden konyha egy laboratórium, a káposztalé, ecet, szódabikarbóna, pezsgőtabletta pedig vegyszerek! Ezen a foglalkozáson hétköznapi, unalmasnak tűnő anyagokkal végezhetnek egyszerű, vidám kémiai kísérleteket kicsik és nagyok egyaránt. A 25 perces ismeretterjesztő foglalkozást 6 éves kortól ajánljuk.

2021. október 9., szombat, 14.00

Láthatatlan tisztaság

Miért tesszük a szánk elé a kezünket tüsszentéskor? Mikor kell(ene) kezet mosnunk? Miért lehet veszélyes akár egy kézfogás is influenzaszezonban? Az interaktív foglalkozáson teszteljük a kézmosási szokásainkat és kiderül, miért is olyan nagyon fontos dolog a higiénia.

A félórás interaktív programot 8 éves kortól ajánljuk.

2021. október 10., vasárnap, 14.00

Szombaton és vasárnap 10-től 18 óráig várjuk a látogatókat. A részletes programról ITT lehet tájékozódni.

Hétvégi programok az Agórában - október 8 - 10.
Kattints a képre!

Galéria

Összes kép (1)
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.

Partnereink

Debrecenimami Partner Karitatív Testület
Hajdúság Éléskamrája
Ugrás az oldal tetejére