Jelenlegi hely

A nyaralás veszélyei? Íme a lista, hogy mire figyeljünk, és mit vigyünk magunkkal a vakációra!

Hová is induljunk? A hegyekbe, a tengerpartra? A Balatonra, vagy valami egzotikus országba? És mit vigyünk magunkkal? Bikini, olvasnivaló kerül legtöbbször a csomagokba. Kisgyerekkel a nyaralás gondos tervezés eredménye az úti cél kiválasztásától kezdve az utolsó kistrikó becsomagolásáig. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata most abban segít, hogy milyen lehetséges veszélyekre kell felkészülnünk, és mi kerüljön be feltétlenül az útipatikánkba, hogy tényleg felhőtlen legyen a nyaralás az egész család számára.

Hurrá, süt a nap – áldás vagy átok a kánikula?

Egyéves kor alatti gyerekek semmiképp ne legyenek a tűző napon, sőt lehetőleg a nagyobbak is csak árnyékban, fa vagy ernyő alatt játsszanak, ott is lehetőleg fejfedőben, kora délelőtt vagy késő délután. Az egyik legveszélyesebb betegség ilyenkor a napszúrás, amelynek tünetei a fejfájás, szédülés, kábultság, émelygés, hányinger. Enyhe esetben otthoni, két-három napos ágynyugalom javasolt hűvös, fénytől védett, esetleg sötét szobában. A tünetek enyhítésére beváltak a homeopátiás gyógyszerek. A Belladonna alapanyagú szer nem csak az erősen lepirult bőr fájdalmát csökkenti, de lüktető fejfájástól szenvedő, izzadó beteg panaszaira is jó. A Bryonia alapanyagú homeopátiás szert akkor ajánlom, ha a beteg szomjas, a legkisebb fejmozdulat is rontja a fejfájását, nyugalomra vágyik a bajával. (ajánlott potencia: 30 CH)

Kiszáradáshoz vezethet, ha nem vesszük komolyan, hogy az izzadás folyadék- és só vesztéssel jár, és ezeket nem pótoljuk. Ennek lehet tünete a fáradékonyság, az étvágytalanság, szédülés, fejfájás, a szapora szívverés, hányinger-hányás, az izomgörcsök és végső esetben az eszméletvesztés. Azért, hogy ezeket elkerüljük, fokozottan figyeljük a folyadékbevitelre. Ha a baba még csak szopizik, elegendő neki az anyatej, ha már hozzátápláljuk, akkor evés előtt és után, valamint napközben is többször kínáljuk meg vízzel. Az első tünetek jelentkezésekor a folyadékpótlás mellett adhatunk China rubra alapanyagú homeopátiás szert. (ajánlott potencia: 30 CH, gyakran).

Előfordulhatnak további hőártalmak is, ilyen a hőkollapszus (meleg miatti ájulás), vízmérgezés, hőguta, hőkimerülés, hőpangás is. Ezek ellen általánosságban úgy védekezhetünk, ha kerüljük a hosszan, forróságban való tartózkodást, főleg a fizikai megterhelést, odafigyelünk nem csak a folyadék, hanem a só és ásványi anyag pótlásra is.

Kiütéses, de nem győzelem

Nyáron gyakoribbak a bőrön jelentkező elváltozások, amelyek víztől, naptól, rovaroktól, tengeri állatoktól alakulhatnak ki. Medúzacsípésre a csalánból (Urtica urens) készül a leggyakrabban javasolt szer. (ajánlott potencia: 9 CH). Az Urtica urens jellemző tünete, hogy a csalánkiütések hideg borogatásra nem javulnak, sőt rosszabb lesz a viszketés és az égő fájdalom. A rovarcsípéseket megelőzhetjük különböző rovar-, szúnyog-, kullancsriasztó szerekkel, amelyek bizonyos típusai már egészen csecsemőkortól is alkalmazhatók. Tapasztalatom alapján eredményes homeopátiás szúnyog távoltartó a Ledum palustre (mocsári molyűző) alapanyagú gyógyszer alacsony higítású (5 CH,) változata, mely magára a csípések okozta kellemetlenségekre is alkalmazható, ha a csípés helye kékes, és tapintása hideg. Rovarcsípés után, ha a csípés területe vörös, duzzadt, és a hideg borogatás enyhíti a tüneteket, a méhecskéből (Apis) készült, és az antihisztamin-jellegű hatású Histaminum a jól bevált kombináció (sűrűn kell adjuk, 15 CH vagy 30 CH potenciában).

Napégés ellen a legjobb támadás a védekezés! Napon kizárólag jó minőségű, magas faktorszámú naptej használatát követően tartózkodjunk, ezt semmiképp ne hagyjuk ki a bőröndünkből! A nyaralás során rendszeresen kenjük az egész családot, és ne csak strandolás, hanem például városnézés közben is. A lepirult, égő bőrre a levendula aromavíz, vagy aloe vera gél javasolt, és belsőleg a Belladonna-ból is adható.

A melegkiütés a babák és kisgyermekek testén bárhol jelentkezhet, ilyenkor az érintett felületet tartsuk szárazon, ha lehet, akkor ne fedje ruha a nap egy részében, így a kiütések hamarabb elmúlnak. A csomagunkba rejtsünk egy kis hintőport, ez enyhítheti a kellemetlen tüneteket.

Gyakori sérülések, a vakáció elkerülhetetlen „vendégei”

Kötszert feltétlen vigyünk magunkkal a nyaralásra. Korszerűtlen és tilos sebhintőport a sebekre tenni, helyette valamilyen fertőtlenítő oldat használata javasolt, amit szintén ne felejtsünk otthon. Az, hogy az Arnica montana-ból, azaz hegyi árnikából homeopátiás gyógyszer milyen látványosan felgyorsítja a sérülések utáni fájdalmak és tünetek megszűnését, közismert. Egészítsük ki az árnikából készült nyugtató Arnigel-lel külsőleg.

Trópusi betegségek, nem csak a trópusokon!

Hasmenéses megbetegedések a trópusokra utazóknál nagyon gyakran jelentkeznek. Az emésztőrendszeri fertőzéseket leggyakrabban a fertőzött étel és ital okozza. Elővigyázatosságból ne fogyasszunk palackozatlan, nem ellenőrizhető forrásból származó italt, pasztőrözetlen tejet, nem kellően megfőzött vagy átsütött húst. Egzotikus országokban fontos szabály, hogy fogyasztás előtt mindent forraljunk, süssünk, hámozzunk meg! Ám nem is feltétlenül kell egy kis hasmarsért túl messzire utaznunk, hiszen nyáron minden hamarabb megromlik, a kicsik hajlamosak leszedni a mosatlan gyümölcsöt, beleinni a medence vizébe, ezek pedig hasmenést okozhatnak. Ilyenkor fokozottan kell figyelni a folyadékpótlásra és általában nem ajánlott „hasfogót” alkalmazni, mert fontos, hogy a „rossz” étel mihamarabb kiürüljön a gyerek szervezetéből. A számos hasmenésre ajánlható homeopátiás szer közül az Arsenicum album a romlott, fertőzött ételek és italok után lehet nagyon hasznos, míg az amerikai tojásbogyóból készült szer, a Podophyllum a fájdalmatlan, híg, vizes borsólé-szerű hasmenésnél vált be. Akár minden székelés után be lehet venni belőle 9-15 CH hígításban.

Szemgyulladás a lubickolás megkeserítője

Gyakran elronthatja a vízparti nyaralást egy kis szemgyulladás is. A víz alatt lubickoló gyerekre tegyünk úszószemüveget, az úti csomagban pedig legyen nálunk az Euphrasia-ból (szemvidítófű) homeopátiás gyógyszer.

Forrás: homeopatia.info.hu
A fentiek csak szemelvények az elsősegélynyújtás homeopátiás lehetőségeiből, ha többet akarsz tudni:

gyere el 2020. június 27-én szombaton, 15:00 órától ingyenes elsősegélynyújtás webináriumunkra, ahol Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekgyógyász, homeopata tart előadást, és személyes kérdésekre is választ ad, valamint kedvezményes ajánlatok válnak elérhetővé.


A webinárium kezdőknek és haladóknak egyaránt ajánlott.

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni, anélkül hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére