Jelenlegi hely

Enyhültek az iskolai koronavírus szabályok, nincs különbség oltott és oltatlan diák között

A napokban értesítették levélben az általános és középiskolák igazgatóit a járási hivatalok a koronavírus miatti új szabályokról, ezzel enyhítve az eddigieken. Nincs többé különbség oltott és oltatlan diák között.

Az oktatási intézményeket érintő változások lényegében a következők:

  • Azoknak, aki kontaktszemélynek számítanak, tanárok, diákok egyaránt, de tünetmentesek, nem kell karanténba menniük - de 5 nap maszkviselést írnak elő, attól függetlenül, hogy kaptak-e oltást, vagy sem;

Így már nem fordulhat elő, hogy egész osztályok kerülnek karanténba egy-egy fertőzött tanár vagy tanuló miatt. Ez azokra is vonatkozik, akiknek nincsen oltásuk, már nekik sem kell karanténba vonulniuk.

Fontos tehát hogy a gyerekeknél mindig legyen a táskában egy maszk, hiszen bármikor szükségessé válhat a használata.
  • csak annak kell karanténba mennie, aki pozitív tesztet produkált;
  • a karantén 7 nap otthonmaradást jelent, utána a diák automatikusan gyógyultnak tekinthető;
  • ha már a 4. napon nincs láza, légúti betegség tünetei is megszüntek, egy antigén gyorsteszttel vagy PCR-teszttel bizonyítottan negatív a tesztje, az 5. napon már mehet iskolába.
Fontos feltétel, hogy a gyógyszertári tesztet nem fogadják el, csak a „hivatalos egészségügyi személyzet által elvégeztt antigén gyorstesztet”.

ADL - Debrecenimami

Forrás; Forrás; Forrás; Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A jó szó öröme

A jó szó öröme

Hiánycikk. Semmibe sem kerül, mégis nagyon sokat ér. Nélküle nehezen lehetne túlélni a hétköznapokat.
Tippek, hogyan legyen élményekkel teli már az utazás is vonattal, ha gyerekkel indultok el

Tippek, hogyan legyen élményekkel teli már az utazás is vonattal, ha gyerekkel indultok el

Évek óta vonattal megyünk nyaralni. Először csak kettesben a férjemmel, majd csatlakozott a fiúnk 12 éve, 7 éve a lányunk is. Ehhez hoztam jól bevált „praktikákat”, hogy stressz helyett valóban élményekkel legyen teli már az utazás is.
Irány vonattal és busszal a nyaralás! - Foglalkoztatók, kvízek, mesék, animált videók a különleges élményhez

Irány vonattal és busszal a nyaralás! - Foglalkoztatók, kvízek, mesék, animált videók a különleges élményhez

Ha vonattal, busszal tervezitek a nyaralást, és van gyerkőc a családban, érdemes felkeresni a MÁV-Volán-csoport weboldalát. Foglalkoztató füzetek, kivágható makettek, kvízjátékok, mesék  várják a legkisebbeket, hogy vidáman ismerkedhessenek a közösségi közlekedési eszközökkel, és az utazás is különleges élményt jelentsen.
Munkába visszatérés anyaszemmel – „amikor meetingen a “Boci-boci tarka” ütemes dallama zakatol a fejedben és azon izgulsz, nehogy megszólítsanak, mert képes leszel hangosan folytatni”

Munkába visszatérés anyaszemmel – „amikor meetingen a “Boci-boci tarka” ütemes dallama zakatol a fejedben és azon izgulsz, nehogy megszólítsanak, mert képes leszel hangosan folytatni”

Nem foglalkozunk eleget az "egy szempillantás alatt - mármint a cirka 9 hónap alatt - anyává váló nők lelkével"! -hallom sokszor, sok helyről, amivel abszolút egyet tudok érteni. Jómagam is a pokol legmélyebb bugyrait éltem meg elsőszülöttem érkezésével, és még azt hiszem finoman fogalmaztam. - Mezeiné Kovács Kitti írása.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére