Jelenlegi hely

Új biológiai kezelés az atópia, ekcéma ellen

Az atópiás ekcéma eredetével, kialakulásával, megelőzésével és terápiájával kapcsolatos új eredményekről és lehetőségekről tartott szakmai tájékoztatót a régióban dolgozó orvosoknak a Debreceni Egyetem szakemberei. Egyre nagyobb figyelmet vagyunk kénytelenek az atópiás betegségre fordítani, egyre gyakoribb probléma a kisgyermekeknél.

Az egyik leggyakoribb bőrbetegség az ekcéma egyik fajtája, hazánkban a 18 év alatti korosztály csaknem 20 százalékát érinti.

Korábban már beszámoltunk arról, milyen komoly kutatások folynak évek óta a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Allergológiai Tanszéken az atópiás ekcéma új terápiás lehetőségeiről. Az új eredmények szerint a gyerekkorban kialakuló atópiás ekcéma, vagy dermatitisz nem válik felnőttkorra tünetmentessé. A legújabb adatok szerint a betegek 20-25 százalékánál megmarad a betegség – hangsúlyozta Szegedi Andrea a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Allergológiai Tanszék a DAB Immunológiai Munkabizottsága, valamint a Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság 14. allergológiai ülésén február 8-án.

A tanszékvezetője elmondta: ma már ismert, hogy a bőr gyermekkortól kezdődő megfelelő ápolásával enyhíthető az atópiás ekcéma, a szükséges kezelés hiányában viszont nagyobb a rizikó az asztma és a szénanátha kialakulására, ez a három betegség a bőr gyulladása miatt társul.

A szakember beszámolt egy olyan új biológiai kezelésről is, amely előrelépést jelenthet az atópiás dermatitisz terápiájában. Az új készítmény hazánkban a nagyon súlyos betegek számára egyedi engedéllyel már elérhető.
Szegedi Andrea hozzátette: 1-2 éven belül újabb innovatív terápiák várhatók, továbbá arra biztatja a betegeket, hogy érdeklődjenek kezelőorvosuknál az új gyógymódok iránt, mivel a Bőrgyógyászati Klinikán is folyamatosan van lehetőség a legmodernebb gyógyszerek megismerésére és kipróbálására.

A találkozón szó volt a betegség és az ételallergiák közötti kapcsolatról, az atópiás ekcéma csecsemőkori táplálással való prevenciójáról és kezeléséről, továbbá a szakemberek megvitatták a légúti allergiás betegségek bőrön keresztüli kialakulását is.

 

Forrás: Unideb Sajtóiroda 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.
Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Tavaszi lomtalanítás – a léleknek is jót tesz

Ahogy a természet megújul tavasszal, úgy bennünk is megszületik a vágy a frissességre és a tisztaságra. A tavaszi lomtalanítás nemcsak a fizikai tér rendezéséről szól, hanem a belső harmónia megteremtéséről is. Amikor rendet teszünk a környezetünkben, azzal lehetőséget adunk arra, hogy a lelkünkben is könnyebbséget érezzünk. Nézzük meg, hogyan hozhat testi és lelki megújulást a rendrakás!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére