Jelenlegi hely

Sziget-kék Tematikus Park Debrecen

Cím: Debrecen, Nagyerdő, Nagyerdei krt. 19. (a volt Ötholdas Pagony)

Játszótér és tematikus park minden korosztálynak

Debrecenről beszélve nem hagyhatjuk ki Szabó Magda írásait, ha játszótér, akkor pedig a mesekönyveit. A Sziget-kék egy különleges, a korát megelőző mese.

Egy kisfiú, Valentin édesanyja balesetet szenved, ő pedig rideg nagynénjéhez, Laviniához kerül. Lavinia vaskézzel vezeti a birtokot, és keményen bánik az emberekkel, állatokkal egyaránt. Egy nap Valentin védelmébe vesz néhány állatot, mire Lavinia néni büntetésképpen megtiltja, hogy édesanyját meglátogassa a kórházban. A kisfiú ekkor különleges képességet fedez fel magában: megérti az állatok beszédét. Hihetetlen kalandokba keveredik Kandúrkával és János mókussal. A Szigeten, ahová kerülnek, fantasztikus masinákat, csodatévő gyógyszereket, bölcs törvényeket találnak. A helyi tudósok kutatni kezdik a Valentin édesanyját meggyógyító elixírt. Különlegessége, hogy Sziget-kéknek kell lennie, olyan kék színűnek, ami máshol nem állítható elő!

A regénybeli Szigeten ember és állat, tudomány és természet harmóniában létezik egymás mellett. Ma „zöld” mesének mondanánk, amely az állatok védelmét, a fenntartható fejlődést és a humanizmust közvetíti, méghozzá olyan magától értetődő módon, ami talán a gyerekek számára a legtermészetesebb.

A játszótéren megtaláljuk a Sziget-kék regény szereplőit, küldetéseiket színes táblákon, melyen akár a családdal közösen megoldható feladatokat is találunk.

  • négy emeletes kilátótorony, lépcsővel és csúszdákkal a szintek közötti közlekedésért
  • mászóvár és kötélalagút
  • mászóvárak különböző életkorú gyermekeknek
  • hinta, babahinta
  • rugós játékok
  • mérleghinta
  • csúszdák
  • homokozó
  • forgó játékok
  • Miniváros
  • Kresz-pálya lámpákkal
  • gokart és minimotor bérlés
  • Cirkusztér
  • 2 drótkötél pálya

Hol pihenhettek meg?

A négyévszakos rendezvényépületben a központi terem mellett kisebb termeket is találtok, rendezvényekhez, foglalkozásokhoz, de akár születésnapi rendezvényekhez. E mellett

  • büfé
  • zárt és részben fedett terasz
  • pihenőpadok asztalokkal
  • biciklitároló
  • szelektív szemétgyűjtő-sziget

Debrecen legnagyobb játszótere a Nagyerdőben. Az erdős területen a legnagyobb melegben is sok helyen találni árnyas padokat. Közlekedési pálya bicikliseknek. A játszó egységek szigetszerűen, játék- vagy gyakran korcsoportonként szeparáltak. A Játszótér mellett jó időben lehet pónilovon lovagolni. A kapukat estére zárják (nyári és téli, eltérő nyitvatartási rend alapján).

  • homok
  • darált gumi

  • árnyékos hely
  • kerítés
  • WC
  • mosdó
  • kézmosó
  • pad
  • szemetes
  • biciklitároló

  • Részben ingyenes parkoló van a játszótér kerítése mentén a Nagyerdei körúton

  • Az 1-es villamos megállótól pár perc séra, illetve a játszótér mellett közvetlenül jár a 23Y-os autóbusz.

  • új
  • tiszta
  • rendezett
  • forgalmas
  • kedvelt

Üzemeltető:

Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft.
Tel.: 06 52 310 065
E-mail: szigetkek@zoodebrecen.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére