Jelenlegi hely

A Vojtina évadát ezennel bezárom!

A nagyközönség a Pünkösd utáni hétvégén egy igazi bábszínházas nap keretein belül búcsúzott a Vojtina 2018/19-es évadától. A keddi társulati évadzárón a szakmai sikereket mellett szó esett felújításról, kortárs gyerekdarabról, műanyagmentességről egyaránt.

Az Emlékkertben megtartott hagyományos búcsúnap a kánikula közepette is nagyon sok bábrajongót és hűséges látogatót vonzott. Akár az intézmény idei évada: több mint 42 ezer látogató nézte meg az 532 előadást, 6 bemutatót ebben a színházi szezonban. Külföldi és belföldi fesztivállátogatások, vendégelőadások és 5 kiállítás is tarkította az amúgy sem unalmas bábszínházi palettát.

Rofusz Kinga kiállítása a Vojtinában - Forrás: Debrecenimami

Az évadzáró sajtótájékoztatón az intézmény munkáját elsőként annak igazgatója, Asbóth Anikó ismertette. Kiemelten fontosnak tartják, hogy negyvenöt éves gazdag múltjuk ellenére újra gondoljanak és értékeljenek minden évadot. Közönségük, a három-tizenkét év közötti óvodás és kisiskolásnak nem csak szórakoztató, de tanító, művészi élményt is szeretnének nyújtani.

A Vojtina Bábszínház társulata nívódíjjal ismerte el Magi Krisztina szakmai munkáját évadzáró eseményén.

Az elmúlt évadban először került kortárs darab a Játszószínház színpadára, Marék Veronika A Csúnya kislány műve. A kamarajáték szereplőit Magi Krisztina keltette életre. Természetesen az eredeti mű „vojtinásítva” lett, sok-sok apró modern gyerekvers részlet gazdagította a darabot. A szülők, gyerekek és pedagógusok is nagyon szerették a darabot. A Debrecenimami szerkesztőségének ez volt az idei kedvenc darabja.

Magi Krisztina A Csúnya kislány című darabban- Forrás: Debrecenimami

Együttműködésben az erő és a kreativítás

A Vojtina kiemelten kezeli a pedagógusokkal, az oktatási, gyermeknevelési területen dolgozókkal a párbeszédet – hangsúlyozta Láposi Terka, művészeti vezető. A játszószínházi előadások időtartamát próbálják a korosztályhoz igazítani, így a 45 perces előadások után 15-20 percnyi, az élmények feldolgozását segítő beszélgetéseket is tudnak a gyerekekkel tartani. Ez nemcsak a látottak megértését segíti, de számukra is visszajelzés az előadásról, a pedagógusoktól egyaránt.

Fontosnak tartják a közönség és az oktatási intézetek visszajelzéseit, így a korosztályi megfeleltetéstől a gyermekközpontú esztétikáig mindenre kíváncsiak. Sikeresnek tartják az óvodákkal való együttműködési programjukat, nagy létszámú – ötezer fő körüli -  bérletesük van ebből a korosztályból. Népmeséken alapuló előadásaik az óvodai alapprogramból kerülnek ki, így az óvodapedagógusoknak könnyű beilleszteni az előadásokat az évkörbe, témáikba.

A só című előadás - Forrás: Vojtina Babszínház - szintén népmesei alapokra épül

Úgy érzik, a kisiskolásokat már nehezebb elérniük, a közoktatás területén az intézményekkel folyó párbeszéden még szeretnének erősíteni.

A bölcsődés-totyogó korosztálynak szóló Babusgató játszószínházi játékos foglalkozások mindig teltházasak. Ez nem csak a résztvevők létszáma miatt öröm, de külön érték, hogy az ide látogató családokból lesz majd a bábszínház leendő közönsége is.

Babusgató a Játszószínházban - Forrás: Vojtina Bábszínház

Munkájuk egyik új aspektusa, a utóbbi években a városi társintézményekkel való egyre szorosabb együttműködés is. Ilyen volt a MODEM-mel közösen szervezett érzékenyítő napok, a csokonais Deszka Fesztivál Gördeszka programja, és a a Magyar komédia olasz módra, valamint a Kodály madara című produkciók létrejötte a Kodály Filharmóniával együttműködve.

Megújuló tetőzet

A Színházterem színpad mögötti része mennyezete is több helyen beázik, míg a Játszószínház penészesedik is, így idén halaszthatatlanná vált a tetőcsere. A tető megbontásakor kiderült, hogy állapota nagyobb beavatkozást kíván. Az ehhez szükséges többletköltségek előteremtéséhez épp a társulati évadzáró előtti önkormányzati ülésen hagyták jóvá a támogatást.

Az új, még elfogadás előtt álló átfogó városfejlesztési stratégia részeként várhatóan 2030-ra felújításra kerülhet a Vojtina Bábszínház épülete.

Az új kortárs: a műanyagmentesség

A Vojtina Bábszínház is szeretne csatlakozni a Nagyerdei Kultúrpark kezdeményezéséhez és kitiltja az intézmény területéről az egyszer használatos műanyagokat.

 

ADL - Debrecenimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére