A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye új tagintézményében két csoportban, ötven gyermek kezdi a tanévet szeptemberben. Őket négy óvónő és két dajka segíti majd a mindennapokban. Az ovi a debreceni Szent József Általános Iskola és Gimnáziumhoz tartozik. Ezzel az iskolavezetés régi álma valósul meg, így teljes képzési palettát tudnak biztosítani a gyerekeknek.
A csoportszobákban okos televízió, az egész épületben wifi, mozgásfejlesztő játékokkal gazdagon felszerelt tornaszoba, ovifoci, KRESZ pályák várják a gyermekeket, valamint színterápiás sószoba is segíti majd az egészségük megőrzését.
A tágas helyiségekkel, hatalmas üvegfelületekkel, belső átriummal is rendelkező óvoda építészeti különlegességéről is üzen. Külső megjelenési formájában követi a közvetlen szomszédságában lévő, építészetileg többszörösen díjazott középkori kőtemplomokat idéző Szent György-templom vonalait, amely 2016-ban – Pro Architectura-díjat, 2020-ban pedig Az évtized 30 legjobb magyar épületeinek egyike elismerést nyerte el.
A józsai Szent György-templom szomszédságában, a Gát u. 5. szám alatt épült fel az új katolikus óvoda. Az épület alapkövét 2020. szeptember 10-én tették le. Az város és az egyházmegye közös támogatásával épült, 460 millió forintos beruházáshoz Debrecen városa 115 millió forinttal járult hozzá.
A józsai Gönczy Pál Általános Iskola Rózsavölgy utcai telephelyének kihasználatlanul álló, ötezer négyzetméteres telekrészét kapja meg ingyenes hasznosításba a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye, oda iskolát terveznek.
Az érdeklődők jelentkezését a szentgyorgyovoda@dnyem.hu e-mail címen vagy munkanapokon az 52/431-631-es telefonszámon várja Molnár Katalin EKIF Tanfelügyeleti Főigazgató.
A debrecen-nyíregyházi megyéspüspök szerint az óvoda nagy értéke lesz az egyházmegyének. Palánki Ferenc úgy fogalmazott: ez lett az egyik legszebb tagintézmény, amelyet most már csak be kell lakni és megtölteni lelkiséggel.
Azt hiszem, hogy ez a legszebb dolog, a jövőről gondoskodni a jelenben. Építeni a jövendőt, és nem mindegy, hogy milyen szellemiséggel, milyen lelkiséggel, ezért is gondoltuk azt, hogy itt, a józsai városrészben szeretnénk egy óvodát - hangsúlyozta Palánki Ferenc.
A kapunyitásig teremrendezési feladatok és az udvar parkosítása van hátra. Az óvoda maximális kapacitása négy csoport és száz gyermek, ezt idővel el szeretnék érni.
ADL - Debrecenimami
Forrás:
Kovács Ágnes, Öröm-hír sajtóiroda/Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye