Jelenlegi hely

Nyári tábor ovisoknak?

Bizony, már ovisoknak is vannak táborok, nem is kevés, a gyerekmegőrzéstől kezdve egészen a tematikus tartalomig. De hogyan érdemes egy ovis gyereknek tábort választani? Egyáltalán, rossz anya lennél, ha az 5 évesed táborba megy?

Egyre több család kerül abba a helyzetbe, hogy a nagyszülők már nem tudják bevállalni a kis ovisunkat. Túl idősek az izgága kicsihez, nagyon messze vannak, vagy még maguk is aktívan dolgozó emberek. Bizony egyre több családnál támad igény az ovis korosztályú gyerekeknek is tábort találni 1-2 hétre a nyáron.

Rossz anya vagyok, ha táborba megy az ovisom?

Nyugodj meg, nem vagy az! Miért lennél? Hiszen évközben oviba jár, ott is sok a gyerek, a program, napirend van, közös játék, alvás. Persze az anyai szív aggódik, mennyire fogja egy új közösségben jól érezni magát a kicsi. Nem lehet, hogy túlaggódod, ezt látja rajtad és reagálja le?

Az biztos, hogy nem mindegyik kisgyerek alkalmas arra, hogy 4-5 évesen táborba menjen. Ha úgy látod, rossz hatással van rá, ne erőltesd, életre szóló rossz élményeket szedhet össze.

A hozzászoktatásban Te is segíthetsz!

Akár az ovinál, itt is jó, ha megismeri a kicsi a leendő helyszínt. Sétáljatok el arra, nézzetek körbe, hogy ne legyen neki minden idegen. Ha van a környéken fagyizó, játszótér, használjátok ki! Egy váratlanul érkezett fagyi hatalmas pozitív kötödést tud a kicsiben kialakítani!

Mi alapján válasszunk?

Egy, a saját érzeteit és igényeit megfogalmazni is nehezen tudó dacos ovisnak bizony nem könnyű körültekintően tábort választani.

Könnyebb helyzetben van a szülő, ha a kicsi már űz valami mozgást, sportot, hobbit. Egy mozgásra, táncra, focira alapozott tábor nagyon vonzó tud lenni.

Szükség lehet a fejlesztésre, hiszen egyszer be kell majd ülni az iskolapadba. Egyre több az 5-6 éveseknek szánt fejlesztő, vagy éppen iskolaelőkészítő tábor.

Tematikusan is lehet: legomániásoknak, állatszeretőknek számos tábor található már.

Ha úgy érzed, ez még sok a kicsinek, vagy éppen csak a rohangászás köti le, egy szabadidős napközis tábor is elegendő, talán ezek ára kedvezőbb is.

A debreceni és környéki, ovisoknak való nyári táborokat itt találod!

Milyen körülményekre figyeljünk?

Az óvodás korosztálynak tervezett tábor esetében is nagyon fontos, hogy megmaradjon az ovis napirend.

Tízóra, ebéd, alvás, uzsi...

Azaz a napirend. Kérdezzünk rá, mennyire tudják biztosítani a napirend következetességét, van-e lehetőség a délután pihenésre, alvásra, visszavonulásra?

Túl nagy életkori különbségű gyerekek is kerülhetnek egy táborba. Nagy kérdés, hogy el tudják-e választani a nagyobbaktól a kicsiket alkalmanként, hogy nekik is meglegyen a játszóidejük és korosztályuk?

Mi kerül a tányérra?

Az étkezés ideje is hosszabb a kicsiknél, több felügyeletet, segítséget kíván. Ráadásul a kicsik ízlése is percről percre változik. Lehet repetázni vagy épp szósz, és feltét nélkül kérni a főtt tésztát, kenyeret? Egyre több a táplálkozási intoleranciában szenvedő gyerek, glutén-, laktózérzékeny... nekik is tudják majd a megfelelő mentes menüt garantálni? Lesz aki oda is figyel, hogy csak a diétásból egyen a gyerek?

Mikor megyünk - meddig maradunk?

Az ovisoknál nagyon érzékeny kérdés a meddig kell ottmaradni. Általában 16 óra körül vége van a táboroknak, a legtöbb helyen még egy fél óráig vigyáznak a gyerekekre. Meg lehet velük beszélni, ha a szülő csak ötre ér oda?

Hozzáértés, gyerekcentrikusság

Nagymama is gyerekcentrikus, de nem szervez csoportos táborokat. Ő is tudja, hogy csinálja az, aki ért hozzá! Fontos a szervezők szakmai háttere, a gyakorlott táboroztatós múlt, a hozzáértés.

Mindenképpen nézzük meg foglalás előtt a tábor szervezőjét, szakmai múltjáról és korábbi tapasztalatairól is kérdezhetünk. Jó, ha van egy átlátható weboldala vagy legalább közösségi média oldala a táborairól. A korábbi táborok képei sokat elárulnak a programokról, körülményekről. Az oviajtóra cetlire kitett tábor hirdetés nem biztos, hogy a legmegbízhatóbb ajánlat.

Fontos, hogy foglaláskor elkérjék az elérhetőségeinket, írásban kérjék a gyermekről a tudnivalókat a betegségektől az étkezésig, legyen adatvédelmi tájékoztató. Az adminisztráció ugyan unalmas, de megkerülhetetlen a gyerek biztonsága érdekében.

ADL - Debrecenimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az évrendező füzet segít rendet tenni az életedben

Évrendező munkafüzet 2024/2025: zárd le az előzőt és tervezd meg az újat!

Zárd le 2024-et. Tervezd meg 2025-öt. Az évrendező segít. Egy zseniális találmány, hogy 2025 végre a Te éved legyen!
Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Csendes szilveszter: Tippek otthoni kikapcsolódáshoz, ha nem szereted a nagy csapatós bulikat

Szilveszter éjszakája sokaknak a nagy bulikról, a hangos mulatságról és a pezsgőről szól, de nem mindenki vágyik ilyen nyüzsgésre. Ha inkább egy meghitt, pihentető estét szeretnél otthon tölteni a családdal, nagyszülőkkel vagy épp kettesben ez az írás pont neked szól. Összegyűjtöttünk néhány inspiráló ötletet, hogy az évbúcsúztató otthon is emlékezetes legyen.
Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére