Jelenlegi hely

Nemcsak új tornaterem, de sportközpont is lesz az Epreskertben

Új tornaterem és ezzel együtt egy, szabadidős sportlétesítmény építését tervezi a város az Epreskertben. A jelenlegi tornaszoba méretei még a kötelező óraszámot sem teszik lehetővé.

Az iskola 16 osztályának 400 tanulója jelenleg egy 80 négyzetméteres tornaszobában végzik a testnevelési gyakorlatokat. Így a kötelező nyolcvan helyett csak heti harminc testnevelés órát tudnak tartani.

A tervezett tornacsarnok az iskolai sportpálya területére épül majd 2019 első negyedévében. A várhatóan 8 hónapot igénybe vevő kivitelezés után az új tornacsarnok az oktatási feladatok mellett az Epreskert városrészben élők és a közeli ipari parkban dolgozók szabadidős igényeit is kiszolgálja majd. Az 1025 négyzetméteres csarnok az Epreskerti Általános Iskola telkén, az iskolai sportpálya területére építik fel.

A tervekről

A tervezett sportcsarnok játéktere két részre osztható, a legnagyobb szabad játéktér 26,00 m x 38,12 m (tiszta, pillérek közötti méret). A tornaterem küzdőterének bruttó alapterülete 1024,88 négyzetméter.

A tornateremben szabvány szerinti méretű kosárlabda- és a teniszpálya használható majd. Akár NB I B-s kosárlabda mérkőzésekre is alkalmas lesz. A 300 férőhelyes mobil lelátót használva ugyancsak szabványos, de csökkentett méretű kézilabdapálya alakítható ki benne. A tornacsarnok akadálymentes épületében lesz négy öltözőblok összesen 64 főre, vizesblokkokkal.

A földszinten körülbelül 50 négyzetméter alapterületű konditerem is lesz, mely igény szerint összenyitható a tornaterem szertárával, melynek alapterülete körülbelül 90 négyzetméter.

Finanszírozási háttér

Az iskola fenntartója vállalta az iskola számára szükséges sporteszközök biztosítását, több mint 10 és fél millió forint értékben.

A projekt több, mint 900 millió forintos értékű beruházás. Ennek 70 százalékát a TAO látvány-csapatsport támogatásból a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége támogatja, míg az önrészt, 304 millió forintot szponzorok, helyi támogatók állják, így a városnak nem okoz költségeket.

Fotó, látványterv: Epreskert Ált. Iskola; Polgármesteri Hivatal

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére