Jelenlegi hely

Mindenkiben van egy Gergőce vagy Máriskó

Új mese várja a nem is olyan gyerekeket és nem annyira felnőtteket a Vojtina Bábszínházban Madarak voltunk címen.

A Vojtina Bábszínház darabjainak jellemzője, hogy erősen merít a népmesei motívumokból és történetelemekből, művészi igényességű színpadképet és bábszereplőket formálva hozzá. Szinte hangszerként használja színészeit, hangjuk, minden testrészük az előadás szerves részeivé vállik. 

Most sem csalódnak azok, akik ilyen darabra vártak: a lineáris történet ívén keresztül a két főszereplő, Gergőce és Máriskó próbatételein át végigjárjuk az emberi élet fontos stációit.

Galuska László Pál meséjét Lázár Zsigmond néhol franciás könnyedségű, balkáni, magyaros dallamokra visszhangzó zenéje és dalai színesítik. A darabot Kovács Géza rendező és Boráros Szilárd álmodta-tervezte színpadra. A mesében találkozunk tündérrel, gonosz boszorkával, csúnya lánnyal, ördöggel, farkassal és szárnyat kapott szamárral, postással és katonával, cirkusszal és esküvővel.

A főszereplők személyisége korukkal változik. Csínytevőkből érett felnőtté, majd együtt megöregedő párrá válva szembesítenek minket a próbatételek során a mindennapok hősiességével. A szeretet, a hűség, a bátorság és a kitartás erejével.

A darab díszlete minimalista: a mindenhol-tér, központi eleme a multifunkcionalitásában lenyűgöző taliga – csúzda - cirkuszi színpad - kapu a pokolba és a mennybe.

Nem(csak) gyerekeknek való mese ez, bár a gyermekek is szerethetik. Akad néhány, számukra nehezebben érthető szimbólum, mint a behívó-levél drámai súlya, vagy a darab végén a megöregedett főszereplő-bábok emberré változása és bőröndökkel való kivonulása; az elvágyódás, a menni vagy maradni érzetek.

Fontosak a mesék, és az ilyen mesék, hogy a napról napra változó értékrend- trendek között a gyerekek azonosulva a szereplőkkel, átéljék az ember legalapvetőbb tulajdonságait megkövetelő emberpróbáló helyzeteket.

 

Fotók: vojtinababszinhaz.hu; debrecenimami.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére