Jelenlegi hely

Lebegő bábok, manók és felhők áradata a Vojtinában

Egy játékos alkotó humoros játékai lebegnek a Vojtina kiállítóterében, hogy feloldják a komoly felnőtt énedet egy rövid időre.

Lebegő figurák és tárgyak megkapó látványa fogadott a Vojtina kiállítótermében Majoros Gyula kiállítására érkezve.

A sok bohó bábfigura és díszleteik között bóklászva minden alakról süt az alkotó játékos, kicsit szarkasztikus humora. A tompa színek és kacskaringós mesei formák harmóniája játékra, érintésre csábít. Hazavinném némelyik bábut az asztalkával, a lebegő felhőt, a bájos bútorokat, annyira közel kerül hozzájuk a látogató, felnőtt, gyerek egyaránt. A gyerekeim kedvence egyértelműen a fán üldögélő tollas makifarkú bagolymanóboszorkány lett – ahogy ők könnyedén elnevezték.

Szerencse, hogy nem vettük komolyan a kiállítás plakátjának Braque-i komorságúra sikerült képét és nem engedtük magunkat eltántorítani a látogatástól.

A célba talált alkotás alkotásra csábít. Fontos figyelmeztetnem szülőtársaimat a veszélyre, mely a gyanútlanul hazatérő kiállítás-látogatót érheti kiskorú ivadékai részéről. Papíron, zokniból, zacskóból felhők és manók tömege lepheti el a lakást napokig.

 

A kiállítás május 22-ig látogatható hétfőtől péntekig 9-től 17 óráig, szombaton és vasárnap 9-től 12 óráig a Vojtina Bábszínházban.

A kiállítás és a színház április 30-tól az ünnepek alatt zárva lesz.

 

 

Fotó: Debrecenimami

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére