Jelenlegi hely

Ízvizsgálat: próbaevés szülőknek egy debreceni iskolában

Debrecen - Az Epreskerti iskolában tesztebédet fogyaszthattak a szülők egy héten át. A véleményüket a szolgáltatónak mondták el.

Debrecenben 16 ezer gyerekre főz a Sodexo. Szeptember óta, amikor bevezették a menzareformot, sokan lemondták az ebédet. A gyerekek leginkább arra panaszkodnak, hogy nincs íze az ételnek. Az Epreskerti Általános Iskola vezetősége ezért egy fórumot szervezett, ahol a szülők a szolgáltató képviselőinek elmondhatták, mi a probléma. Azóta jelentős a változás az iskolai menzán.

 

- A fogások mintha megváltoztak volna, már mernek beletenni valamennyi sót, bátrabban nyúlnak hozzá. És változatosabbak lettek a menük is – mondta el Szabó Gyula, az Epreskerti Általános Iskola intézményvezetője.

Az iskola úgy döntött, még egy lépést tesz annak érdekében, hogy a gyerekek ne üres hassal menjenek haza. Néhány szülőt bevontak az étkeztetésbe. Egy héten keresztül több anyuka és apuka ebédelt együtt a diákokkal.

- Normál kategóriát tapasztaltunk, ennek örültünk is, mi szülők. Viszont annyit megjegyeztünk, hogy sokkal háziasabb, magyarosabb ételeket kellene bevezetni az iskola menüjében – mondta el Szűcs Andrea.

Az eredményről a szolgáltatónak is beszámoltak. Az iskola ebédlőjében ültek egy asztalhoz az intézmény, a szülők és a szolgáltató képviselői. A Sodexo képviselői igyekeznek kompromisszumot találni. A fórumon elhangzott, hogy megnőtt a moslék mennyisége szeptember 1-je óta. De a rendelet szabályai szigorúak, az előírásokat be kell tartaniuk, ám nem zárkóznak el semmilyen megoldástól. A cég üzemeltetési igazgatója úgy gondolja, nem hirtelen, hanem fokozatosan kell leszoktatni a gyerekeket az egészségtelen ételekről.

- Hosszabb átmeneti időre lenne szükség az iskolás korosztály esetében. Az elvárt napi sómennyiséget évi tíz százalékos fokozatos csökkentéssel 2021-re kell elérni a most hatályos rendelet szerint is – hangsúlyozta Tátrai István, a Sodexo Magyarország Kft. üzemeltetési igazgatója.

A fórum ötlete országosan egyedülálló. Az viszont, hogyan lehet kompromisszumra jutni, nem csak a szülőn és a szolgáltatón, hanem a gyerekeken is múlik.

 

Forrás: Dehir.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére