Jelenlegi hely

Hétfőnként vidámabb lesz a Gyerekklinika Debrecenben

Városunkban is megkezdik a "vizitet" a bohócdoktorok.

Nevetésterápiával, zenével, vidám játékokkal segítik a gyerekek gyógyulását a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában a Piros Orr Bohócdoktor Alapítvány művészei, akik hetente tartanak majd bohócdoktori viziteket az intézményben -írják a Debreceni Egyetem honlapján.

A DE Gyermekgyógyászati Klinikájának osztályain mostantól minden hétfőn bohócdoktor vidítják fel a beteg gyerekeket. Az első "rendelés" március 27-én volt.

- Azoknak a gyerekeknek, akiknek betegségük miatt hosszabb időt kell a klinikán tölteniük, különösen fontos a jókedv, a nevetés, jó hatással van a közérzetükre. A vidámabb, felszabadultabb gyerekek együttműködőbbek, bizakodóbbak, így egészségüket és jó kedélyüket is hamarabb visszanyerhetik – fejtette ki Kiss Csongor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszék vezetője.

Az alapítvány bohócai elsősorban a sebészeti, az intenzív, a hematológiai-onkológiai és pulmonológiai részlegen fekvő gyerekek kedélyállapotán szeretnének javítani. Az interaktív, személyes találkozásokra épülő élmények enyhíthetik a gyerekek szorongását, szomorúságát, félelmét.

- A mosolyterápia mesterei a Vojtina Bábszínház képzett művészei, nyíregyházi és miskolci színészek, előadóművészek, akik már tavaly november óta készülnek, gyakorolnak, hogy az első debreceni vizit jól sikerüljön – fogalmazott Gelencsér Tünde, a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány művészeti vezetője. Hozzátette: különösen nagy megtiszteltetés, hogy pont a színházi világnapon tartották az első vizitet a Debreceni Egyeteme Klinikai Központjában.

A Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány ügyvezetője, Rékay Ágnes szerint a bohócdoktorok művészetének az a titka, hogy távozásukkor a beteg gyerekek szívében ott hagyják a képzelőerő és az életöröm szikráit. Ezért szeretik a beteg gyerekek őket, és várják oly nagy izgalommal a következő bohócvizitet.

- Hosszú távú célunk, hogy Debrecenben is létrejöjjön egy helyi bohócdoktor csapat, akik maximálisan ki tudják szolgálni a Klinikai Központ igényeit, és akikre a jövőben akár hetente többször is számíthatnak a betegek – fogalmazott az alapítvány ügyvezetője.

Az alapítvány a Debreceni Egyeteme gyermekklinikája mellett 13 gyermekkórházzal és 3 idősotthonnal áll szerződésben Budapesten, Pécsett, Győrben, Miskolcon, Nyíregyházán és Törökbálinton is tevékenykednek. A 20 éves múltra visszatekintő szervezet 29 képzett bohócdoktora eddig több mint 300 ezer beteg gyermek és idős ember arcára csalt mosolyt.

Forrás és fotók: Unideb.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére