Az lassan kezd tudatosodni mindannyiunkban, hogy méhek nélkül se babfőzelék se mákosguba nem lenne a tányérunkon. De egy átlagembernek még mindig titokzatosnak tűnik a méhészek világa és a kis szorgos beporzók életmódja. Ugyan még nem olyan sok helyen, de azért Debrecenben is megmozgatta az intézmények fantáziáját a jeles nap.
A Déri Múzeumban is lesznek méhek
Debrecen legnagyobb közgyűjteménye csatlakozva a múzeumok felhívásához a mai és népi méhészkedést, kertünk társbérlőit tette a középpontba. Izgalmas előadások a rovarokról, méhekről, méhészkedésről és a természetvédelem jelentőségéről a Déri Múzeumban.
Előadások
- A MÉHÉSZKEDÉS REJTELMEI NAPJAINKBAN - Szász Mária méhész vetített képes előadása
- KERTÜNK TÁRSBÉRLŐI - Váradi Zoltán vetített képes előadása (Természettár)
- KELENCE, KAS, KÖPÜ. A MAGYAR NÉPI MÉHÉSZKEDÉS TÖRTÉNETE - P. Szászfalvi Márta muzeológus vetített képes előadása
A program ingyenes!
Kézműves vásár a tavasz és a méhek jegyében
Csapókert Közösségi Házának munkatársai is a beporzók, a méhek fontosságára hívják fel a közösség figyelmét, olyan kézműves termékekkel, amik szorosan kapcsolódnak a méhekhez. Lesz mézvásár, szörpök, lekvárok és olyan termékek, amelyek a környezettudatosság jegyében készülnek. Facebook oldalukon folyamatosan teszik közé a résztvevőket!
Részletesebb írásunkat a témában itt találod
A gyerekek mikor tanulnak róla?
Olyan jó lenne, ha a pedagógusok a sok kötelezően rájuk rótt lexikális anyag mellett elmerülhetnének jobban az ilyen jellegű aktuális témákban. A Beporzók napján akár az egész iskola összefogva kisebb virágoskertet, emelt ágyást vagy darázsgarázst készíthetne. Az osztálypénzből is kijön egy zacskó virágmag és egy zsák virágföld, otthonról hozott használt cserepekbe, üres konzervdobozokba is lehetne ültetni. Nem kell hozzá nagy dolog, csak a gondolat.
ADL - Debrecenimami