Jelenlegi hely

Barlangoljunk márciusban idén is!

Voltál már denevérlesen? Láttad már Budapest föld alatti virágoskertjét? Tudtad, hogy létezik Országos Barlangnyilvántartás? Vajon melyik a Világörökség részt képező barlagunk? Barlangoljunk programsorozat idén is!

Kihívások, izgalmas túrák, szépségek és kerdvezményekvárnak mindenkit, aki a barlangokra és Magyarország szépségeire kíváncsi márciusban!

A Tapolcai tavasbarlangban csak csónakkal lehet közlekedni.

Az elmúlt 10 évben jelentősen növekedett hazánk ismert barlangjainak száma, illetve barlang járatainak hossza. Jelenleg mintegy 4200 db barlang található az Országos Barlangnyilvántartásban, melyek összes hossza közel 300 km.

A régészeti jelentőségű Kőlyuk-barlang, ami 1982 óta fokozottan védett. Fotó: Komka Péter
Több, mint 30 barlang látogatható ma Magyarországon. Ezekből mindössze utcai ruhában a tíz legismertebb járható be. A többi pedig csak előzetes bejelentkezéssel, szakvezetéssel, védőruházatban tekinthető meg.

„Barlangoljunk!” kampány 2014 óta, 8 éve próbálja megismertetni velünk a barlangok, a föld alatti titkok világát. Mert barlangokban nagyon jók vagyunk!

Budapestet méltán nevezzük a barlangok fővárosának: a világ egyetlen olyan fővárosa, amelynek házai és utcái alatt barlangok, sőt jelentős kiterjedésű, különleges képződményekkel díszített barlangrendszerek találhatók. Jelenleg 174 ismert barlang húzódik fővárosunk alatt, melyek járatrendszere összesen meghaladja az 58 km-t.

A Szemlő-hegyi-barlangot - amely babakocsival, illetve kerekesszékkel is látogatható - szokták Budapest „föld alatti virágoskertjének” is nevezni. A falain látható ásványkiválások változatos formái a barlang kiépített szakaszán is megcsodálhatók.

Csodálatos az Aggteleki Nemzeti Park minden szeglete

A márciusi Barlangoljunk! kampány jegyében  kedvezményekkel várják az érdeklődőket a Magyar Nemzeti Parkok: az Aggteleki Nemzeti Park; a Balaton-felvidéki Nemzeti Park, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a Duna-Dráva Nemzeti Park és a Duna-Ipoly Nemzeti Park is több helyszínen és időpontban kínál lenyűgöző kirándulásokat egész márciusban a földfelszín alatt. Ebben az időszakban mind a kiépített, így kényelmesen bejárható, világító testekkel és korlátokkal ellátott barlangjaink, mind pedig a kiépítetlen, kalandturisztikai barlangjaink megismerésére különleges lehetőségeket biztosítunk.

A részletes túrákat, helyszíneket ITT tudod megnézni.

ADL - Debrecenimami

Szöveg: Forrás; Képek: Aggteleki Nemzeti Park Facebook oldala; Tapolcai Tavasbarlang Facebook oldala; Duna-Dráva Nemzeti Park Facebook oldala

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére