Jelenlegi hely

Bábmúzeum, Varázserdő, vízi gyerekparadicsom... mindez Debrecenben!

Kiemelt turisztikai régióban élünk. Összesen 35 milliárd forintot ruháznak be.

A kormány döntése alapján kiemelt turisztikai régiót hoznak létre Debrecen, Hajdúszoboszló, Hortobágy, és a Tisza-tó térségében, összesen 35 milliárd forintot ruháznak be turisztikai fejlesztésekre. 

Papp László, Debrecen polgármestere az esemény kapcsán tartott sajtótájékoztatónmérföldkőnek nevezte az elhatározást. Hozzátette:

a debreceni fejlesztések elsősorban a belvárost és a Nagyerdőt érintik, elsődlegesen azzal a céllal, hogy a város a jövőben olyan turisztikai célpont legyen, ahol a jelenlegi 2-3 nap helyett legalább egy hetet töltenek el a látogatók.

Gajda Tibor, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese elmondta: ma 300 ezer embert foglalkoztat közvetlenül az ágazat Magyarországon. A turizmus az egyetlen olyan szolgáltatási ágazat, ahol a költés mellett az áfa is az országban marad - jegyezte meg a szakember. Kiemelte: a kedden megjelent kormánydöntéssel a balatoni, a Sopron-Fertő-tói, valamint a Tokaj, Felső-Tisza, nyírségi után a Debrecen, Hajdúszoboszló, Hortobágy, Tisza-tó lett az ország negyedik kiemelt turisztikai fejlesztési térsége.

A turisztikai régiók kialakítása folytatódik, az ország területének 85-90 százaléka fog valamelyik desztinációhoz tartozni - tette hozzá.

A Debrecen, Hajdúszoboszló, Hortobágy, Tisza-tó térsége az ország harmadik legnagyobb turisztikai célpontja, ahol tavaly kétmillió vendégéjszakát töltöttek a turisták - mondta Gajda Tibor. Reális célnak nevezte, hogy a megvalósuló fejlesztések eredményeként három év múlva elérik a hárommillió vendégéjszakát. A sajtótájékoztatón Széles Diána, Debrecen turisztikáért is felelős alpolgármestere, Vincze Andrásné, Hortobágy polgármestere és Szabó Róbert, a Tisza-tó Fejlesztési Tanács alelnöke részletesen bemutatta a településeket érintő konkrét fejlesztési terveket.

Bábmúzeum, Varázserdő, vízi gyerekparadicsom...

A Debrecenben tervezett beruházások:

1. Turisztikai központ az Ötholdas Pagonyban: gyógyhelyfejlesztés, interaktív játszótér és turisztikai központ létrehozása. A beruházási összeg 1 milliárd forint.

2. Nagyerdei tréningpálya-rendszer: Outdoor családi, csapatépítő, szabadidős, több állomásból álló tematikus tréningpark. Állomások egymástól 1-2 km-re. Csak gyalog és kerékpárral járható. Beruházási összeg 300 millió forint.

3. DEBI – közösségi Bringaprogram: A bringaprogram célja, hogy bekapcsolja Debrecent a modern nagyvárosok sorába és alternatív közlekedési formát és kikapcsolódási lehetőséget kínáljon a városlakók és a városba érkező turisták számára. Az alapot az egységes országos turisztikai célú közbringa hálózat adja. A beruházási összeg 100 millió forint.

4. Adrenalin-kötélpálya a Nagyerdei Víztoronynál: Extrém kötélpálya, amely a több mint 30 méteres Víztoronyból indul. Célja, a Nagyerdő turisztikai kínálatának bővítése, az izgalmakat kedvelő kalandvágyók elérése, a jelenleg nehezebben megszólítható fiatal korosztály számára egy látványos, adrenalin fokozó attrakció létrehozása. Beruházási összeg 100 millió forint.

5. Aquaticum Mediterrán Élményfürdő szolgáltatásbővítése: Az élményfürdő teljes felújítása, mediterrán pihenőkert a kupolatérben függőhidas rendszerrel, külső csúszótorony, mediterrán akvárium, élményfürdő-napozóterasz, 365 napon használható családi kert, energetikai korszerűsítés, közösségi terek korszerűsítése, design megújítás. A beruházási összeg 1,5 milliárd forint.

6. Interaktív Vizes Gyermekközpont: A régi fedett uszoda, kádaskezelők átalakítása, közvetlen kapcsolat az élményfürdővel. Fejlesztő programok és terek, tanmedence, iroda kialakítás - családok számára szolgáltatásfejlesztés. Speciális gyerekeknek (hiperaktív, figyelemzavaros, víz-iszonyban szenvedő-vízhez való szoktatás vagy éppen kései beszédfejlődéses gyerekek) foglalkozások szakemberek bevonásával. A beruházási összeg 400 millió forint.

7. Nagyerdei Szabadtéri Színpad fejlesztése: a Szabadtéri Színpad nézőterének lefedésével az időjárási viszonyokhoz alkalmazkodva növelhető a rendezvénynapok száma. Infrastruktúra fejlesztésével  (minőségi világítás-, és hangtechnika, zajvédő falak, nézőtérborítás stb.) tovább növelhető a színház kihasználhatósága és a megvalósítható produkciók attraktivitása. A beruházási összeg 400 millió forint.

8. A debreceni állatkert fejlesztése II. ütem: Meglévő állatházak bővítése, átalakítása. Új állatházak és kifutók létesítése. Multifunkciós Látogató- és Oktatási központ. Állatorvosi kezelő, karantén, állatmentő központ; a gazdasági udvar felújítása. Infrastruktúra és szolgáltatás fejlesztés (megújuló energetikai beruházások, kiszolgáló egységek, közműhálózat, utak és utcabútorok megújítása). A beruházási összeg 4, 790 milliárd forint.

9. A debreceni idámpark fejlesztése: műemlék caroussel (lovasforgó) és műemlék dodgem felújítása, interaktív játszótér kialakítása, infrastruktúra-fejlesztés, szolgáltatásfejlesztés és bővítés, a kisvasút pályabővítése és a szerelvények megújítása. A beruházási összeg 3,6 milliárd forint.

10. Varázserdő: A megérkezés élményét fokozó „kapu” - mely attrakció is egyben - a Nagyerdő város felőli oldalánál, illetve a jelenlegi világszenzációként működtetett Ködszínház hangulatát fokozó fényjáték az erdő fáira vetítve. Színes promenád a Víztorony és a Kapu között, a jelenlegi Pallagi út helyén, a kabinsor elbontásával. A beruházási összeg 1,5 milliárd forint.

11. Panorámalift és VisitDebrecen Kávézó: Debrecen legmagasabb lakóháza, a 75 méter magas Petőfi téri toronyház Debrecen főutcájának végén, a vasútállomás (leendő Intermodális Központ) mellett található. A projekt keretében a toronyház oldalán egy panorámalift, tetején pedig egy panorámakert, látogatóközpont és kávézó kerülhet kialakításra. Ennek az elemnek a műszaki alátámasztása jelenleg zajlik, csak akkor épül meg, ha az statikailag és műszakilag kivitelezhető. A beruházási összeg 2 milliárd forint.

12. Vojtina Bábmúzeum: Magyarország első bábmúzeuma Vitéz Lászlót, a vásári bábműfaj központi figuráját középpontba állítva kíván a magyar és a nemzetközi vásári bábjátéknak emléket állítani, valamint a múzeumra alapozva interaktív módon kíván a műfaj felvirágozatásához hozzájárulni. A beruházási összeg 150 millió forint.

13. Négyévszakos városközpont: Debrecen szórakozó-negyedének, a Halköz/Simonffy utca, illetve a Gambrinusz-köz egyes részeinek a téliesítése, a Simonffy utca belvároshoz közel álló részének illetve a Gambrinusz-köz üvegtetős lefedésével. A beruházási összeg 1,5 milliárd forint.

14. Kerekestelepi fürdőfejlesztés: A fejlesztés során fedett gyógymedence és gyógyászati központ kerül kialakításra, valamint megtörténik az OEP vendégek fürdőszolgáltatásainak szolgáltatásfejlesztése is. A beruházási összeg 640 millió forint.

Forrás: MTI / Debrecen.hu

Fotó: Miskolczi János / debrecen.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Jó hírünk van! Maszat és Hóchóc Debrecenbe jönnek!

Jó hírünk van! Maszat és Hóchóc Debrecenbe jönnek!

Képzeld el, milyen lenne, ha a gyerkőcöd kedvenc meséje egy varázslatos színházi élménnyé válna! Most itt a lehetőség, hogy együtt fedezzétek fel Maszat kalandjait élőben!
Válaszd a szezonálist!

Válaszd a szezonálist!

Korábban természetes volt, hogy a boltok polcain vagy a piacokon csak szezonális zöldségek és gyümölcsök közül választhattunk. A mai fogyasztói társadalmunkban viszont már elvárás, hogy januárban is kapható legyen eper vagy paradicsom. Persze hümmögünk az árakon, na és persze az ízeken….
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére