Így az önkormányzat ötletpályázatot írt ki debreceni fiataloknak, azért, hogy bevonja őket a tér új arculatának megalkotásába.A kiírásra összesen 22 pályamű érkezett. A Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola (6 pályázat), a Kós Károly Művészeti Szakképző Iskola és Kollégium (10 pályázat) diákjai, valamint a Debreceni Egyetem építészmérnök-hallgatói (6 pályázat) az Ady térre olyan padokat terveztek amelyek szokatlanul ötletesek, fiatalos merészségükkel mégis egységet képeznek a tér egészével.
A pályázók a következők voltak. A Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolából: Országh Gábor, Hajdú Dávid, Sipos Attila, Mészáros Bence, Nemes Viktória, Szentesi Imre Balázs. A Kós Károly Művészeti Szakképző Iskola és Kollégiumból: Máth Dániel, Kozma Gábor, Tersánszky Dalma, Páll Attila, Szabó Rita, Kocsis Roland, Pál Erik, Székely Noémi, Zolnai Kitti, Gazsó Gyula. A Debreceni Egyetem Műszaki Karának Építészeti Tanszékéről: Tarcsi László, Nyitrai Csaba, Nagy Dénes, Kiss Tamás, Burzuk Dávid, Batári Bernadett és Lality Áron.
A zsűri következő pályázók ötleteinek megvalósítását támogatta: Batári Bernadett és Lality Áron építészmérnök-hallgatók (Debreceni Egyetem Műszaki Kara), Tarcsi László építészmérnök-hallgató (Debreceni Egyetem Műszaki Kara), Kiss Tamás építészmérnök-hallgató (Debreceni Egyetem Műszaki Kara), Országh Gábor (Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola) és Pál Erik (Kós Károly Művészeti Szakképző Iskola és Kollégium). Az önkormányzat az utóbbi pályázókat egyenként 20 ezer forint pénzjutalomban részesítette. Valamennyi pályázó pedig egy László Ákos Csokonai-díjas grafikusművész által készített, névre szóló emléklapot kapott.
Az Ady-pad pályázat díjátadó ünnepségére Széles Diána alpolgármester asszony részvételével a Csokonai Nemzeti Színház épületében kerül sor 2015. április 2-án. Az alpolgármester asszony köszöntőjében többek közt elmondta: köszönet illeti a tér rekonstrukciójának terveit készítő Kovács Péter Ybl-díjas tervezőt azért, mert nyitott volt arra a kezdeményezésre, hogy a fiatalok is járulhassanak hozzá saját ötleteikkel a tér arculatának kialakításához, „kuckósításához”. Széles Diána szerint nagyon jó, hogy Debrecen egy olyan város, amely lehetőséget ad arra, inspirációt szolgáltat ahhoz, hogy a pályázó 17-22 éves fiatalok láthassák maradandó módon megvalósulni saját elképzeléseiket egy közterületen. Minden egyes pályamű tartalmazott érdekes, figyelemre méltó ötleteket. A közeli jövő feladata az lesz, hogy elsősorban a díjazott pályaművek megvalósíthatóságát vizsgálják meg a szakemberek, s végül a fiatalok által megálmodott padok konkrétan testet is ölthessenek. Az Ady parkban a rekonstrukció kapcsán már felállított padokról pedig azt árulta el az alpolgármester, hogy azokra hamarosan olyan QR-kódokat fognak elhelyezni, melyek segítségével a Debreceni Ady Endre Gimnázium hajdani, ma már színművész diákjai által előadott Ady-verseket lehet majd meghallgatni.
Forrás: debrecen.hu