Ha elkészül a Létai - Vámospércsi úti lámpás kereszteződés bővítése, a Létai útról majd két sávon lehet a belváros irányába balra fordulni, várhatóan csökkentve ezzel a lámpáknál a várakozási időt. Az Új Főnix Terv közlekedésfejlesztési programjának keretein belül 160 millió forintból alakítják át ezt a csomópontot, melyet az önkormányzat saját forrásból finanszíroz.
Még október közepéig elkezdődik a Vámospércsi-Létai út kereszteződésének átépítése. A hónap elejétől már folynak az előkészítő mérések. A beruházás várhatóan 2019 tavaszára készül el.
A munkát a Vámospércsi úton kezdik, a Létai úton a közműkiváltásokat tervezik elvégezni idén. Amint az időjárási körülmények lehetővé teszik, jövő évben tavasszal a Létai úton folytatódik az útépítéssel kapcsolatos munkavégzés.
- Az építés során a Létai úti ágat 145 méter hosszban alakítják át, mely egy új sávval bővül, így a Létai út felől a jelenlegi egy sáv helyett két sávon kanyarodhatnak majd az autósok a Vámospércsi útra.
- A Vámospércsi úti szakaszt 150 méter hosszon alakítják át, mely során többek között a meglévő buszperont is meghosszabbítják. A csomópont átalakítása tartalmazza a csapadékvíz-elvezetés kiépítését és a közműkiváltási munkákat is.
Sajnos ismereteink szerint nem szerepel a tervben, hogy a Létai úton a városból kifelé haladó sávban található buszmegállóhoz öblöt alakítanak ki. Így a szokásos torlódás a Vámospércsi útról lekanyaródóknak továbbra is megmarad. Pedig terület a buszmegálló mögött az volna rá bőségesen.
Forrás: uft.hu; kép: Debrecenimami, uft.hu