Jelenlegi hely

Arcápolás télen – mit tegyünk a gyönyörű bőrért?

A téli zord mínuszok, a csípős szélrohamok bizony nem barátai a ragyogó arcbőrnek. Komolyan próbára teszik ellenállóságát és a védelme sem oldható meg egykönnyen, mert azért arcmaszkban mégsem szívesen sétálgat senki sem fel és alá. Ezért aztán a bőrápolás, mégpedig a prémium gondoskodás az, ami megoldást jelenthet erre az arcpirító helyzetre.

Kire vonatkozik mindez?

Igazság szerint mindenkire. Bárkire, aki télen is kikívánkozik a zimankóba. A kellemetlenségek, mint például bőrpír, bőrszárazság, húzó érzés életkortól, nemtől függetlenül megtapasztalható. Még az arcbőr típusa (például zsíros vagy száraz) sem mérvadó ebben a tekintetben.

A bőr ellenálló képessége télen automatikusan csökken. Nincs fény, nincs D-vitamin, nincsenek tápláló anyagok. Naná, hogy ez nem marad következmények nélkül! Pláne metsző szélben, mínuszokban és hóesésben. A bőr erei a hideg hatására összehúzódnak, a szűkebbé vált csatornákon kevesebb vér képes átáramlani, ezért a bőr sejtjei kisebb mennyiségben juthatnak hozzá az életadó tápanyagokhoz. Ráadásként, ahogy a bőr lehűl, úgy lazul fel a külső szaruréteg, aminek következtében a kívülről bekopogtató kórokozók gyakorlatilag könnyedén bekerülhetnek a rendszerbe. Többek között ezért is érdemes körbenézned a Cosibella oldalán. Mert az arcápolás nem pusztán szépségápolás, annál sokkal több, lévén a bőr az immunrendszer külső védelmi vonala.

Íme, néhány megfontolásra méltó ötlet!

Elindulás előtt érdemes bekenni az arcot egy közömbös hatású, félzsíros készítménnyel. Sokan arctejet használnak erre a célra. Célszerű kipróbálni, hogy egyénileg melyik variáció a befutó. Kevesen tudják, de a bekrémezett arcra helyezett púder nemcsak jól mutat, hanem egy plusz védelmi rétegként is szolgál. Az esti, illetve reggeli alapos arcmosás is kulcsfontosságú, hiszen ekkor távolíthatóak el az éjszaka kiválasztott, napközben lerakódott szennyeződések. A nap folyamán többször megéri arcszesszel lekezelni a bőrt. Ilyen módon még a bőr alá bekúszó hideg sem okozhat arcfájdító kellemetlenségeket!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére