Jelenlegi hely

Terápiás kutyák a gyermekfejlesztés szolgálatában – bemutatkozik a Terápiás Tér Alapítvány

A Terápiás Tér Alapítvány egyedülálló szerepet tölt be Debrecenben és környékén azáltal, hogy terápiás kutyás fejlesztő foglalkozásokkal, közösségi programokkal támogatja a gyermekeket, felnőtteket.

A gyermeknevelés, fejlődés és az elfogadó közösségek építése új szintre emelkedik, ha a folyamatban négylábú segítők is részt vesznek. Az Élménypark a terápiás fejlesztő foglalkozások mellett a segítő kutyák kiképzésével és alkalmazásával egy egészségesebb, befogadóbb társadalmat épít.

Hisznek abban, hogy a fejlődés – legyen az fizikai, lelki vagy szociális – szeretettel, biztonsággal és elfogadással kezdődik. A Terápiás Tér Alapítvány célja, hogy terápiás kutyás fejlesztő foglalkozásokkal támogassa a gyermekek és felnőttek életét – legyen szó egészséges, hátrányos helyzetű vagy fogyatékossággal élő személyekről. Fő céljuk  gyermekek komplex fejlesztése, a kommunikáció és önállóság elősegítése, a társadalm integráció támogatása – mindezt segítő, szeretetteljes négylábú terapeuták közreműködésével.

Kutyás terápia, ami valóban életet formál

Az alapítvány munkájának középpontjában

a gyermekek és fiatal felnőttek komplex fejlesztése áll – különös tekintettel azokra, akik sajátos nevelési igényűek, fogyatékossággal élnek, vagy pszichés, tanulási nehézségekkel küzdenek.

Az állatasszisztált terápia során a terápiás kutya nemcsak játékos partner, hanem valódi támasz is – segít a kommunikáció fejlesztésében, az önbizalom építésében, és hatékonyan oldja a szorongást, feszültséget.
A kutyás foglalkozások pozitív hatását számos nemzetközi és hazai kutatás is alátámasztja, de az igazi bizonyíték a résztvevők mosolya, fejlődése és nyitottsága.

Miben egyedülálló a Terápiás Tér?

A Terápiás Tér Alapítvány Debrecen első terápiás kutyás élményparkját hozta létre – ez nemcsak fejlesztő helyszín, hanem egy biztonságos, jól felszerelt közösségi tér, ahol a gyerekek, családok és kutyák közösen fejlődhetnek. Az élménypark lehetőséget nyújt játékra, pihenésre és a kutyák szocializációjára is, emellett itt működik 16 elemből álló Mezítlábas kalandkert is.
Fontos megemlíteni, hogy az alapítvány hivatalos segítőkutya kiképző- és vizsgaközpontként is működik. Ez azt jelenti, hogy a jövő segítőkutyái itt kapják meg azt a szakértői felkészítést, amellyel valóban képesek lesznek az egészséges, sérült vagy segítséggel élő emberek életminőségének javítására.

Kapcsolódás szociális, egészségügyi és oktatási területeken

A Terápiás Tér nem csupán gyermekek fejlesztését végzi, hanem aktívan együttműködik:

  • szociális intézményekkel (pl. idősotthonokkal) a magány és elszigetelődés csökkentésére,
  • egészségügyi intézményekkel a gyógyítás lelki támogatására,
  • oktatási-nevelési intézményekkel a tanulás és beilleszkedés elősegítésére.
A cél közös: a gyermekek fejlesztése, önbizalmuk, önállóságuk erősítése – segítő kutyák bevonásával.

Több mint terápia: kutatás, érzékenyítés, közösségépítés
Az alapítvány fontos szereplője a tudományos kutatásoknak is: részt vesz az állatasszisztált terápiák hatásainak vizsgálatában, és támogatja az olyan viselkedéskutatásokat, amelyek elősegítik a terápiás kutyák célzott kiképzését.

Emellett rendszeresen szervez:

  • terápiás kutyás bemutatókat
  • érzékenyítő programokat,
  • közösségi rendezvényeket,
  • sporttáborokat és
  • kulturális eseményeket – ahol a kutyák nemcsak segítők, hanem közösségi élményt

is nyújtanak.

Minden kutyában ott a lehetőség – és mi segítünk kibontakoztatni

A Terápiás Tér Alapítvány olyan hely, ahol ember és kutya valódi kapcsolatot alakít ki – legyen szó terápiáról, képzésről vagy játékról. Mert a kutya nemcsak háziállat – társ, támasz és terápia. Csatlakozz hozzánk, ismerd meg programjainkat, támogasd munkánkat vagy csak gyere el, és tapasztald meg a kutyás varázslatot!

Kovács Evelin
Terápiás Tér Alapítvány vezetője, terápiás kutyakiképző

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére