Az éjszakai Debrecen csodás látképe madártávlatból, a középkori várak hangulatát idéző többszáz éves harangtorony, a Kistemplom számtalan titkát bemutató előadások.
Ezekkel az élményekkel - és még sok minden mással - gazdagodhatnak mindazok, akik szombaton 16 és 23 óra között ellátogatnak a Debreceni Csonkatemplomba, a Múzeumok Éjszakája kapcsolódó helyszínére.
Részletes programajánló:
- Folyamatosan induló toronytúrák idegenvezetéssel (16.00 és 23.00 óra között)
A Kistemplom tornyában nem csupán a harang és a toronyóra kapott helyet, hanem a város védelme érdekében egy tűzfigyelő helyiség is, mely mára a Csonkatemplom különleges látványosságává vált. A torony ezen az éjszakán kiscsoportokban, félóránkénti váltásban folyamatosan látogatható.
A közel 300 éve épített, mára bástyaszerű kiképzéssel átalakított toronyból csodálatos körpanoráma nyílik a cívisvárosra és környékére.
- Esti orgonazene (17.00, 19.00 és 21.00 órától) A Kistemplom orgonaművész-kántora, a DRHE adjunktusa, dr. Sárosi Dániel mesél az orgonakészítés történetéről, fortélyairól, és tart interaktív hangszerbemutatót a különböző zenetörténeti korok orgonaműveinek bemutatásával.
- Ezüstkincsek a Kistemplomban (18.00 és 20.00 órától)
A debreceni ötvöscéh 1631 és 1765 között készített alkotásai egyenként bizonyítják, hogy a református egyházművészet a magyar iparművészet történetének javához tartozik. Tárlatvezetést tart dr. P. Szalay Emőke etnográfus.
- A Csonkatemplom titkai (18:30 és 20:30 órától)
Mitől lett csonka a templom? Miről vallanak a templom építészeti elemei? Miért a lázadás, a kiállás, a megmaradás szimbólum a Csonkatemplom? Tárlatvezetést tart dr. Veress Dániel művészettörténész.
A belépőjegy ára (rózsaszínű karszalag): 900 Forint.
A belépőjegy megvásárlásával a Kistemplom mellett a Debreceni Református Kollégium Múzeumába és a Szabó Magda Emlékházba is beléphet.