Jelenlegi hely

Nyitott kiállításépítés a MODEM-ben

Aki kíváncsi, milyen egy szögletes szivárvány, hogyan épül egy modernséggel foglalkozó kortárs kiállítás, mi az az installálás, milyen egy állapotfelmérés, november 14-én (kedd) 10 és 18 óra között megtudhatja, amennyiben ellátogat a MODEM-be!

Rendhagyó kezdeményezésként nyitott kiállításépítésre várjuk az érdeklődőket a művészeti központ 2. emeletén, a Billentyűk – Blattner Géza kísérleti bábszínháza az avantgárd Párizsban című tárlaton, amelynek a megnyitója november 18-án (szombat) 16 órától lesz. A belépés ingyenes.



Blattner Géza kiállítás a MODEM-ben

A 20. századi európai avantgárd bábszínház és a hazai modern bábművészet megteremtője, a debreceni születésű Blattner Géza munkásságát, valamint a párizsi kortársak munkáit, az avantgárd művészet nagy korszakát mutatja be a Billentyűk című tárlat. Gyerekeknek és pedagógusoknak egyaránt felejthetetlen élményt kínál a MODEM általános és középiskolásoknak szóló, a tanmenethez szorosan köthető kiállítása, amely november 18-tól látogatható.

A Vojtina Bábszínház, a Csokonai Színház, a Déri Múzeum, a MODEM, a Petőfi Irodalmi Múzeum és az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet együttműködésének eredményeként megvalósuló kiállítás és programsorozat jól illeszthető akár az irodalom, történelem, etika (erkölcstan), akár a rajz- és művészettörténet órák anyagaihoz, miközben a 21. századi technika eszközeit alkalmazva befogadható és izgalmas élményeket nyújt a mai fiatalok számára.

A város által kiemelten támogatott tárlathoz bábszínházi előadás- és művészetpedagógiai programsorozat is kapcsolódik. Mindezeken túl két tananyaghoz több szállal kötődő pályázatot is kiírtunk, melyeket megtalálhattok a MODEM és a Vojtina Bábszínház honlapján is.

Minden kedden művészeti foglalkozással egybekötött bábelőadásokra várjuk az óvodás, általános és középiskolás csoportokat 10.00, 12.00 és 14.00 órai kezdettel, előzetes bejelentkezés alapján. A csoportok kedvezményes, 200 forintos jeggyel vehetnek részt a művészetpedagógiai és bábszínházi előadást is tartalmazó alkalmakon. Regisztráció: a jelentkezes@modemart.hu címen. Ugyanezzel a címmel a felnőtteket havonta egy csütörtök este várjuk rendhagyó, bábelőadással kísért tárlatvezetésre.

A 2017-es foglalkozások időpontjai a következők lesznek:

Gyerekeknek:
November 21. (kedd) 10.00, 12.00, 14.00 óra
November 28. (kedd) 10.00, 12.00, 14.00 óra
December 5. (kedd) 10.00, 12.00, 14.00 óra
December 12. (kedd) 10.00, 12.00, 14.00 óra
December 19. (kedd) 10.00, 12.00, 14.00 óra

Felnőtteknek:
November 23. (csütörtök) 18.00 óra
December 14. (csütörtök) 18.00 óra

 

Kép: Vojtina Bábszínház

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére