Jelenlegi hely

Kösöntyű IV. ékszerkészítő pályázat díjkiosztója

A Kösöntyű IV. ékszerkészítő pályázat díjátadó ünnepsége pénteken, 17 órakor kezdődik a Tímárházban. Itt látható a tavalyi győztes, Estók Gábornak kiállítása is.

A Kösöntyű IV. ékszerkészítő pályázat díjátadó ünnepsége június 9-én, pénteken, 17 órakor kezdődik a Debreceni Művelődési Központ Tímárház – Kézművesek Házában (Nagy Gál I. u. 6.).

Ezzel egyidejűleg nyílik a tavalyi év győztesének, Estók Gábornak a kiállítása. A tárlatot megnyitja:Dr. Daragóné Cservenyák Katalin újságíró. Közreműködik: a Kék-Kálló Citerazenekar (Derecske).

A Debreceni Művelődési Központ idén negyedik alkalommal hirdette meg pályázatát nem hivatásos ékszerkészítők számára. A Kösöntyű IV. ékszerkészítő pályázat célja: A magyar tárgyalkotó népművészet gazdag, egyedülálló forma- és motívumkincsének népszerűsítése, a mai dizájn követelményeinek megfelelő interpretálása. A pályázók feladata: A magyar népművészet forma-, motívum- és mintakincsének felhasználásával egyedi, esztétikus ékszerek készítése volt. Fontos, hogy az ékszerek használhatóak, hordhatóak legyenek, feleljenek meg a kortárs divatnak. Alkalmazható technikák voltak: nemezelés, bőrözés, fafaragás, sujtás, csipkeverés, zsinórcsipkézés, hímzés, szűrrátét-, kerámiakészítés, szövés, szalmafonás, tűzzománc-készítés, drótozás, fémművesség - esetleg ezek kombinációi. Pályázni lehetett egy-egy darab ékszerrel, vagy ékszer-szettel (lánc, fülbevaló, karkötő, gyűrű, bross, kézdísz, fejpánt).

A kiállítás augusztus 31-ig tekinthető meg a Tímárház nyitvatartási idejében.  

A Kisgalériában ezzel párhuzamosan Komódi István esztergált munkáiból láthatnak ízelítőt az érdeklődők.

 

Forrás, fotó: Debreceni Művelődési Központ

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére