Jelenlegi hely

Kirándulás egy ásatáshoz, előadások: Kulturális Örökség Napja a Dériben

Voltál már egy igazi ásatáson? Na nem arra gondolok, mikor a homokozóban kerested a tavalyi gyerekjátékokat vagy Morzsi a kertben a csontot. Ne felejts el regisztrálni a Déri Múzeum különleges ingyenes programjaira.

A Déri Múzeum programjai a Kulturális Örökség Napjain (2018. szeptember 15–16.)

 

PROGRAMOK:

  • 2018. szeptember 15., 10.30, Déri Múzeum, Díszterem

 „Egy világbirodalom határvidékén” címmel dr. Hajdú Zsigmond régész előadása Debreceni Városvédő és -szépítő Egyesület szervezésében. A programon a részvétel ingyenes.

 

  • 2018. szeptember 16., 8.00–12.00

Kirándulás egy világbirodalom határsávjába az ásatásokhoz Hajdú Zsigmonddal, a Déri Múzeum régészének vezetésével.

A találkozó helyszíne: Debrecen, Petőfi tér, a Petőfi-szobor előtti autóbusz megálló A programhoz regisztráció szükséges. Az érdeklődők a rendező Podmaniczky-díjas Debreceni Városvédő és -szépítő Egyesületnél a varosvedo.debrecen@gmail.com címen, valamint a 30-9535-246-os telefonszámon jelentkezhetnek. (A szervezők kérik, hogy a kirándulók mindenképpen viseljenek vagy hozzanak magukkal túracipőt, bakancsot!)

 

  • 2018. szeptember 15-én és 16-án a Déri Múzeum „A Vikingek előtt…” – Harci áldozat a mocsárból című időszaki kiállítása ingyenesen látogatható.

Újabb, különleges kiállítás várja a Múzeumok Éjszakája óta a látogatókat a Déri Múzeumban. Az interaktív tárlat Dániából, az aarhusi Moesgaard Múzeum gyűjteményéből  érkezett Debrecenbe, s az élmény, amelyet kínál, nem pusztán hazánkban, de a Kárpát-medencében is szokatlan.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére