Jelenlegi hely

A Dal válogatóján a debreceni Dánielfy Gergely

A válogatók január 27-i, szombati adásában egy debreceni fiatalembert is láthatunk, Dánielfy Gergelyt. A 21 éves fiú ugyancsak megdobogtatta már a lányszíveket a 2016-os X-faktorban. Reméljük, most is sikerül!

A közmédia A Dal című müsora minden év kezdetén nagy választások elé állítja az ország lakosságát. Nyertese jut el Magyarországot képviselve az Euroviziós Dalfesztiválra. Az idei három válogató adás – január 20., január 27. és február 3. – után tizennyolcan kerülnek a két elődöntőbe. Az elődöntők február 10-én és 17-én kerülnek megrendezésre, innen nyolcan jutnak a február 24-i döntőbe.

Mostani szerzeményét az élő adásig megnézhetitek itt!

A második válogatón Dánielfy Gergely: Azt mondtad című dalát is hallhatjuk. Olyan előadók dalaival száll majd versenybe, mint Heincz Gábor BIGA: Good Vibez, Odett: Aranyhal, AWS: Viszlát nyár, Maya ’n’ Peti: Nekem Te, Nene: Mese a királyról, Peet Project: Runaround, SativuS: Lusta lány, Singh Viki: Butterfly house, yesyes: I let you run away.

Dánielfy Gergely már 2016-ban komoly rajongói tábort szerzett magának az X-faktor akkori szériájában. Igaz, kiesett, de az akkor 19 éves fiú ugyancsak megdobogtatta a lányszíveket.

 

Tudtátok, hogy Dánielfy Gergely fél a szellemektől? Ezt pedig egy baráti csínynek köszönheti. Korábban a zenész barátaival a Balatonra utazott, ahol két szobában szálltak meg. A szálláson azonban elterjedt az a hír, hogy a szomszéd házban élt egy idősebb nő, akinek halála után kísért a szelleme. Dánielfy Gergely éjjel kettőkor sikításra ébredt, valaki azt kiabálta, hogy “Zsani, Zsani”. Kinyitotta az ajtót, majd végig ment a folyosón, ahol odaért Zsanihoz, akit megszállt a szellem. A zenész egyből hívta a mentőket, közben persze szóltak neki a barátai, hogy csak egyszerű tréfáról van szó. Az “Azt mondtad” című dallal induló zeneszerzőnek a mai napig hevesen dobog a szíve, ha az átverésre gondol.

 

Közvetlenül A Dal élő adásai után, 22.45-kor kezdődik a Duna Televízión A Dal Kulissza, ahol az előadók és a zsűri is számtalan érdekességgel szolgál majd a produkciókról. Műsorvezetői idén Pflum Orsi és Forró Bence lesznek. Érdemes lesz nézni a Kulisszát, mert a számos érdekesség mellett nyerni is lehet majd, többek közt belépőjegyet A Dal élő adásaira.

A közmédia hetedik dalválasztó showjának zsűrijében továbbra is láthatjuk Frenreisz Károlyt, az LGT és a Skorpió zenekarok alapító tagját; Both Miklóst, Fonogram- és Budai-díjas zeneszerzőt és népzenegyűjtőt;  Schell Judit, Jászai Mari-díjas színésznőt és Érdemes Művészt, valamint Mező Misit a Magna Cum Laude énekes-gitárosát.

Dobogjanak hát a lányszívek a debreceni fiúért!

 

 

Forrás: mediaklikk.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére