Jelenlegi hely

VII. Nagy Táncválasztó

Időpont: 2025. május 3. szombat 10:00 órakor
Helyszín
: Kölcsey Központ és Apollo mozi (Debrecen, Hunyadi utca 1-3., Miklós u. 1.)

 

VII. Nagy Táncválasztó Debrecen – „Válaszd a táncot! Válassz egy táncot!”
Ingyenes táncélmény minden korosztálynak!

Időpont: 2025. május 3. 10:00-17:00
Helyszín: Debrecen, Kölcsey Központ és Apollo Mozi

A Tánc Világnapja alkalmából a Táncpedagógusok Országos Szövetsége és a Magyar Táncművészeti Egyetem kezdeményezésére ismét megrendezzük a VII. Nagy Táncválasztót, amely egy országos programsorozat részeként Debrecenben is várja a tánc szerelmeseit és azokat, akik most szeretnék felfedezni ezt a csodálatos mozgásformát!
A debreceni program a Modern Tánc-Játék Stúdió és a Főnix Rendezvényszervező Kft. együttműködésével jött létre.

Mi vár rád?

- 23 különböző táncstílus – Próbáld ki magad 30 perces ingyenes táncórákon, ahol 23 különböző stílus – a klasszikus balettől, hip-hopon, latin és néptáncokon át a modern, kortárs, mazsorett, capoeira, versenytánc, country, showtánc és akrobatika világáig – vár rád!
- Minden korosztályt várunk! – Gyermekek, fiatalok, felnőttek és idősebbek is csatlakozhatnak a programhoz. Érdemes kényelmes, a táncórára alkalmas ruhába jönni, de átöltözésre is van lehetőség. A termi táncórákra tökéletes a zokni, a tetőteraszon tartott órákra kényelmes cipő ajánlott.
- Látványos Tánc Világnapi Gálaelőadások – Debrecen és környéke legjobb táncegyütteseinek bemutatója 11:00, 13:00 és 15:00 órától.
- Tánc, közösség, jó hangulat! – Egy nap, ami a mozgás öröméről, a művészet szépségéről és az együtt táncolás élményéről szól.
- Célunk, hogy közelebb hozzuk a táncot mindenkihez, megmutassuk a műfaj sokszínűségét és inspiráljunk mindenkit arra, hogy a tánc a mindennapok része lehessen!

RÉSZLETES PROGRAM:

- INGYENES TÁNCÓRÁK – 23 KÜLÖNBÖZŐ TÁNCSTÍLUS

2025. május 3. 10.00-17.00
Helyszín: Kölcsey Központ - 402-403. szekciótermek, Tetőterasz (esőhelyszín: I-II. emeleti körfolyosó)

Résztvevők, közreműködők:
Kangatraining Debrecen| Maszk Művészeti Iskola| Debreceni Majorette Egyesület| Maszk Művészeti Iskola| Mozgolda-Cheer Sport Debrecen| Gradient Kortárs Balett Debrecen-Csokonai Nemzeti Színház | Modern Tánc-Játék Stúdió| Black XS Dance Team| Red Stars Dance Crew Egyesület| Szenior Tánccsoport| Debreceni Hajdú Táncegyüttes| Kenguru Tánc SE | Debreceni Piruett SE| Capoeira Hungria| No Comment Hip Hop Tánciskola| Positive Dance| R&B Dance Hip Hop Tánciskola

Belépés, jegyek: ingyenes, a helyszínen előzetes karszalagfelvétel szükséges, a karszalagokat a Kölcsey Központ portáján előzetesen is felvehetik az érdeklődők 2025. április 10-től.
(Kölcsey Központ H-4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3., Nyitvatartás: hétfő: 9:00-16:30)
 
TÁNC A VÁSZNON – FILMKÜLÖNLEGESSÉGEK A TÁNC VILÁGNAPJA ÉS A NAGY TÁNCVÁLASZTÓ ALKALMÁBÓL!

Időpont: Május 3. 16:00 // 17:45 // 20:30
Helyszín: Apollo Mozi

A Tánc Világnapja és a Nagy Táncválasztó alkalmából különleges filmekkel várunk az Apollo Moziban, ahol három ikonikus táncos film mutatja meg a mozgás, a szenvedély és a művészet varázsát!

Vetítések és időpontok:

- 16:00– Balerina (89 perc) – Egy varázslatos családi animációs film, amely egy fiatal lány álmát követi, hogy híres balerinává váljon Párizsban. Tökéletes választás kicsiknek és nagyoknak egyaránt!
- 17:45 – West Side Story (156 perc) – A legendás zenés romantikus filmdráma, amely Shakespeare Rómeó és Júlia történetét modern táncos formában kelti életre. Lenyűgöző koreográfiák, ikonikus dallamok és egy időtlen szerelmi történet, amit nem szabad kihagyni!
- 20:30 – A Táncos (Dancer) (85 perc) – Egy lenyűgöző dokumentumfilm Szergej Polunyinról, "a balett rosszfiújáról", aki tehetségével és lázadó szellemével megrengette a balett világát. Egy inspiráló történet egy kivételes művészről!

Ne hagyd ki ezt a különleges moziélményt! Hozd el barátaidat, családodat, és merüljetek el együtt a tánc varázslatos világában a mozivásznon! 

Belépés, jegyek: A program ingyenes, az Apolló Mozi műsor felületén lehet jegyet igényelni a választott filmre 2025. április 10-től.
https://apollomozi.hu/
 

TÁNC VILÁGNAPI GÁLA

Időpont: Május 3. 11:00 // 13:00 // 15:00
Helyszín: Kölcsey Központ, I. emelet Bálterem

A VII. Nagy Táncválasztó keretében három látványos táncbemutatóval várjuk a közönséget, ahol Debrecen és környékének legtehetségesebb táncegyüttesei lépnek színpadra!

Résztvevő táncegyüttesek:
Balleris| Black XS Dance Team| Capoeira Hungria| Dance and Drill Crew| Dance Universe TSE| Debrecen Linedance Club| Debreceni Mazsorett Együttes| Debreceni Piruett SE| European Linedance| Feeling Tánc és Mazsorett Egyesület| Debreceni Hajdú Táncegyüttes| HD Stylers, Kangatraining Debrecen| Kenguru Tánc SE | Maszk Művészeti Iskola| Modern Tánc-Játék Stúdió| Mozgolda - Cheer Sport| Piruett Tánc Stúdió| Positive Dance TME| Red Stars Dance Crew Egyesület| Rhythm and Shoes Dance Club| Senior Tánccsoport| Táncoló Talpak| Valcer Táncstúdió| R&B Dance Hip Hop Tánciskola

Belépés, jegyek: ingyenes, de előzetes karszalagfelvétel szükséges, a karszalagokat a Kölcsey Központ portáján vehetik fel 2025. április 10-től.
(Kölcsey Központ H-4026 Debrecen, Hunyadi u. 1-3., Nyitvatartás: hétfő: 9:00-16:30)

Várunk szeretettel mindenkit, aki szeretné megélni a tánc varázsát és felfedezni a művészet sokszínű világát! 

 


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére