Jelenlegi hely

Vadlovak hétvégéje a Hortobágyi Vadasparkban

Időpont: 2024. július 6-7. szombat-vasárnap 11.00 és 13.00​ órakor
Helyszín: Hortobágyi Vadaspark

A világon, egyedülálló módon az utolsó fennmaradt vadlófaj a Przewalski ló. Ennek a kipusztulás széléről megmentett állatnak a története nemcsak sikeres fajvédelmi programnak mondható, hanem szimbólum is: nemzetközi összefogással és következetes, kitartó munkával megakadályozható a ritka, különleges fajok eltűnése.

Július első hétvégéjén rövid vadlovas szakvezetést tartunk, melynek során közelebbről megismerhetjük ezeket a lenyűgöző patásokat. 

Jöjjön el Ön is, és ismerje meg e lenyűgöző állatok történetét, életmódját, viselkedését és a vadaspark többi vadállatát is!

A szakvezetések időpontjai:
2024. július 6-7.: 11.00 és 13.00 órás járatoknál

Megközelítés: a Hortobágyi Vadaspark a nemzeti park járművével közelíthető meg, mely a Hortobágy Infó épülete melletti parkolóból indul 10.00-16.00 óra között minden egész órakor.

A program árát a Hortobágyi Vadaspark belépője (2200 Ft/felnőtt, 1700 Ft/diák, nyugdíjas, 6000 Ft/családi) tartalmazza, kivéve az extra szafari programot. A vadasparki belépőjegy a Hortobágyi Nemzeti Park Látogatóközpontjában vásárolható meg a busz indulása előtt. 

További információ
HNP Látogatóközpont
Tel.: 52/589-000 (kedd-vasárnap 10.00-15.45)
E-mail: info@hnp.hu


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hová tűnt ez a nyár, hol van az én nyaralásom?

Hová tűnt ez a nyár, hol van az én nyaralásom?

Az idei nyaralásból, ha valamit megtanultam, az az, hogy a közös nyaralást is tanulni kell. Tanulni, hogy jól tudjunk együtt nyaralni.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz, azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére